Browsing Tag

vrushaj

Vrushaj i papërmbajtshëm, tjetër gol në Holandë

Sulmuesi me origjinë shqiptare Marius Vrushaj po kalon një moment të shkëlqyer në kampionatin holandez, ku u huazua gjatë merkatos së janarit nga Olimpiakosi te skuadra e Uilem II. Futbollisti 21-vjeçar shënoi golin e parë në takimin…

Avdijaj dhe Vrushaj, projekti i Vilem II duket i shkëlqyer

Jemi mësuar se skuadra e Ajaksit është ekipi që nxjerr talentet më të mëdhenj të futbollit holandez, por në vitet e fundit, të gjitha ekipet po ndjekin strategjinë që Ajaksi ka ndjekur prej shumë vitesh. Një nga këta ekipe është dhe Villem…