VIDEO | Gjest i shëmtuar nga kapiteni i Liverpulit, Klop i tërheq veshin!

Jurgen Klop njihet si një ndër trajnerët me karakterin më të veçantë, i cili shpesh zë vendet e para në media për gjestet e tij. Pasditen e djeshme, ekipi i tij Liverpuli, luante në “Old Traford” përballë Mançester Junajtid, ndeshje që përfundoi në barazim 0-0.

Gjithsesi, ajo që ra në sy në këtë ndeshje ishte momenti i zëvendësimit të kapitenit Xhordan Henderson, i cili i la vendin Xherdan Shaqirit. Në momentin që u zëvendësua, mesfushori anglez, nuk i dha dorën trajnerit të tij, por u largua menjëherë drejt stolit.

Trajnerët e tjerë me shumë mundësi do ta linin dhe do ta diskutonin më vonë si çështje, por jo Jurgen Klop! Gjermani ka shkuar menjëherë të flasë me lojtarin e tij dhe i ka dhënë dorën, madje dhe duke e qortuar. Tjetër gjest i veçantë nga “i pazakonti” Jurgen Klop.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online