Browsing Tag

Bernardo Silva

Siti blindon yllin e mesfushës, firmos rinovimin 6-vjeçar

Mançester Siti ka njoftuar rinovimin e kontratës deri në vitin 2025 me lojtarin portugez Bernardo Silva. Futbollisti i blerë nga Monako në verën e 2017-ës ka treguar një rritje të jashtëzakonshme këtë sezon. Në vitin e parë në Angli,…

Reali piketon zëvendësuesin e Modriç, preferohet një portugez

Luka Modriç konfirmoi dëshirën e tij për të qëndruar gjatë te Reali i Madridit, por kroati mbush 34 vjeç në shtator dhe mosha e tij nuk premton dhe shumë sezone në nivele të larta. Kjo gjë bën që drejtuesit e “Los Blancos” të synojnë një…

Zyrtare, Bernardo Silva te Mançester Siti

Dje u larguan disa lojtarë, sot zyrtarizohet blerja e parë për sezonin e ardhshëm: Bernardo Silva është futbollist i Mançester Sitit. Mesfushori portugez mahniti këtë sezon te Monako, ndërsa më parë ka luajtur te Benfika, ku është rritur…

Ylli i Monakos shkon në Mançester

Ndonëse gjithë mediat këtë sezon janë përqendruar te Kilian Mbape, Monako ka edhe emra të tjerë të klasit botëror dhe një lojtar shumë i kërkuar në treg është Bernardo Silva. Mesfushori i kombëtares portugeze ka qenë fenomenal këtë sezon…