VIDEO | Festë kuqezi në Londër, Florian Marku fiton me nokaut

0

Florian Marku ka arritur suksesin e dytë radhazi në karrierën e tij të sapo nisur si boksier profesionist. Në mbrëmjen e së shtunës në duelin e zhvilluar në “York Hall” Londër, Marku u vë përballë boksierit sllovak Ivan Godor.

 

Kundërshtari duroi vetëm dy raunde në ring me Markun. Në raundin e parë boksieri sllovak u rrëzua dy herë në tokë , por ia doli të mbijetonte deri në raundin e dytë, ku bëri të njëjtën gjë çka detyroi gjyqtarin për t’i dhënë fund duelit duke i akorduar Markut një fitore me nokaut teknik.

Për t’u vlerësuar në këtë mbrëmje ishte dhe interesi i madh i treguar nga komuniteti shqiptar në Angli, që krijoi një atmosferë fantastike në mbështetje të boksierit, i cili që prej bokson në divizonin e peshës “welterweight” (deri në 66.6 kg). Ky ishte dueli i dytë i Markut si boksier profesionsit, pas ati të zhvilluar në maujin dhjetor, ku mundi me nokaut teknik që në raundin e parë serbin Nikola Janiçieviç.

Në përfundim të duelit, Marku falendori të pranishmit për mbështetjen dhe bëri të ditur se dueli i tij i radhës do të zhvillohet më datë 27 prill.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.