VIDEO | “Faraoni” bën ligjin, Liverpuli eliminon Napolin sepse… ka shënuar më shumë gola!

0

Fitorja në ndeshjen e parë e kishte mbushur me besimin Napolin e Karlo Ançelotit. Por, Liverpuli dëshmoi sërish zhgënjimet për ta nuk kanë vend në “anfield”. Mjaftoi goli i egjiptianit Salah në minutën 34-të. Napoli mund të kishte barazuar, por Kajehon shpërdoi një shans të pabesueshëm.  Në fund Liverpuli mori tri pikët dhe vendin e dytë në grup, kjo pasi kanë shënuar dy gola më shumë se napolitanët gjatë gjashtë takimeve të Champions-it.

Liverpul – Napoli
Shënues: Salah 34’

 

Në ndryshim nga Liverpuli dhe Napoli, Beogradi dhe Cërvena Zvezda ishte një pengesë e kalueshme për PSG-në. Rezultati përfundimtar i ndeshjes është 3 – 1 për francezët që siguruan tri pikët dhe kalimin në fazën tjetër me antë të golave të Kavanit, Nejmar, Markuinjos dhe Mbape.

Cërvena Zvezda – PSG                   1 – 4
Shënues: Gobeliç 56’ / Kavani 10, Nejmar 40, Markuinjos 74’, Mbape 92’

 

Borusia Dortmund bëri detyrën dhe mori tri pikët në transfertën në principatën e Monakos, ku ndeshje përfundoi me rezultatin 2 – 0 për gjermanët, që marrin kreun e grupit pas hapit fals të Atletikos në Belgjikë, që u ndal në një barazim pa gola ndaj Klub Bruzh.

Monako – Dortmund                     0 – 2
Shënues: Guerreiro 15’ 88’

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.