Browsing Tag

shorti

Gati për marshim, Bundesliga nis me një sfidë “zjarri”

Bundesliga do të çelë sezonin e ri me datë 16 gusht. Kampionët e Bajern Mynih do të presin në shtëpi Hertën e Berlinit, ndërsa tetë ndeshjet e tjera do të zhvillohen një ditë më vonë, të shtunën e 17 gushtit. Gladbah-Shalke 04 është…

Europa League, finale të parakohshme! Hysaj me rival londinez

Pas shortit të çerekfinaleve të Champions Ligës, erdhi dhe radha për të mësuar përballjet në Ligën e Europës. Napoli, Arsenali, Çelsi, Sllavia e Pragës, Benfika, Valencia, Vijareali dhe Ajntrahti i Frankfurtit do të luftojnë për dy vende në…

Champions me beteja zjarri, çfarë na ka rezervuar shorti!

Sapo ka nisur shorti i çerekfinaleve të Champions Ligës në Nion të Zvicrës. Tetë ekipe kanë mbetur në lojë për fitimin e trofeut të madh. Liverpuli, Ajaksi, Juventusi, Barcelona, Mançester Siti, Mançester Junajtid, Totenhemi dhe Porto do të…

Rastësia e çuditshme, çifti i pandarë i javës së fundit

Në ambientet e Federatës Shqiptare të Futbollit është hedhur shorti për kalendarin e sezonit 2018-2019 dhe që në start ka takime mjaft interesante. Luhen tre ndeshje derbi që në javën e parë, duke nisur me atë të Veriut Kukësi-Laçit, atë…

Shorti, Humels: Sa mirë që nuk do të udhëtojmë shumë!

Portieri i Bajernit, Manuel Nojer, e ka quajtur interesant shortin e skuadrës së tij në grupin B, por duke theksuar se çdo skuadër ka karakteristikat e veta dhe duhet përgatitje në maksimum, pa nënvlerësime. “Grupi më duket interesant. Për…