Browsing Tag

Zguro

U largua nga Kukësi, Zguro përfundon në darkën e ish-ekipit

Prej ditës së sotme Vangjel Zguro është një lojtari i lirë. E ardhmja e mbrojtësit pogradecar mbetet ende një enigmë, por me siguri “CV”-ja e pasur e 23-vjeçarit do t’ia bënte të lehtë të gjente një tjetër ekip në Superiore. Rastësia e…

Kamzë kompetitive, zbulohen afrimet e radhës

Kamza ende nuk e ka mbyllur merkaton. Drejtuesit po punojnë për afrimin e një portieri, ndërkohë që janë mbyllur marëveshjet për dy lojtarë të tjerë. Bëhet fjalë për rikthime në fakt, pasi me Sebino Plakun është mbyllur gjithçka dhe…

Kamza prezanton Zguron dhe zyrtarizon miqësoren e dytë

Kamza ka prezantuar mbrojtësin Vangjel Zguro, i cili në fakt ka ditë që është bërë i Kamzës, pas largimit nga Luftëtari në fillim të vitit. Mbrojtësi i fuqishëm i krahut të majtë debutoi në miqësoren që Kamza luajti kundër…

Kamza gjen mbrojtës të majtë, është Zguro

Pak nga pak po sistemohen gjithë lojtarët e dalë në treg këtë janar dhe një prej tyre është Vangjel Zguro. Mbrojtësi i majtë, i cili në vitin 2017 luajti për Luftëtarin, ditët e fundit prishi kontratën me klubin gjirokastrit dhe kishte disa…

Zguro në Amerikë, në një ekip me Xho Kol

Vangjel Zguro mund ta vazhdojë karrierën në futbollin amerikan. Mbrojtësi, i cili këtë vit luajti dhe u paraqit mirë te Luftëtari, tashmë është pranë transferimit të Tampa Bej Roudis, klub që merr pjesë në USL, divizioni i dytë amerikan. Në…

Luftëtari merr pak ditë pushim, Zguro niset për në Amerikë

Luftëtari ka nisur pushimet, që në fakt do të jenë shumë të shkurtra. Me një njoftim në faqen e vet zyrtare në Facebook, klubi njofton se të gjithë janë me pushime për 3 ditët e ardhshme, duke sqaruar se vetëm më pas do të nisë puna për…