Trajneri i ri firmos këtë javë, krah presidentit në finalen e Championsit

0

Pas fitores dramatike të një nate më parë ndaj Empolit, tashmë Interi e ka siguruar pjesëmarrjen për në UEFA Champions League. Çështja e radhës që mbetet për t’u zgjidhur është ajo e trajnerit të ri, me Luçiano Spaletin që përflitet prej kohësh se do të shkarkohet.

Enigma e trajnerit të ri duket se do të marrë fund këtë javë për zikaltrit. Siç bëhet me dije nga mediat më të mëdha në Itali, Antonio Konte do të firmosë gjatë javës dhe në finalen e Championsit do të jetë i pranishëm në Madrid, krah presidentin Zheng si dhe Bepe Marotës.

Kështu, përgatitjet për sezonin e ri duket se kanë nisur me ambicie dhe vrullshëm për Interin. Së bashku me Antonio Konten, janë përfolur edhe shumë emra për merkaton, sidomos në sulm. Gjithsesi, gjithçka mbetet për t’u parë gjatë merkatos…

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.