Titullar në Konfederata, Dortmundi ia shet Gladbahut

0

Borusia e Mënshengladbahut ka kompletuar transferimin e futbollistit të kombëtares gjermane Matias Ginter nga Borusia e Dortmundit.

Mbrojtësi 23-vjeçar, titullar në Kupën e Konfederatave, do të firmosë një kontratë 4-vjeçare, me Dortmundin që merr 17 milionë euro, plus bonuse të ndryshme.

Qendërmbrojtësi, i cili te Dortmundi ka luajtur edhe si mesfushor para mbrojtjes, apo mbrojtës i djathtë, kërkohej edhe nga klube si Totenhemi e Hofenhajmi.

Kampion bote pa luajtur në vitin 2014, Ginter ka luajtur 14 herë për kombëtaren gjermane, përveç 103 ndeshjeve me Dortmundin prej vitit 2014, kur u transferua nga Frajburgu.

Gjithsesi, mbrojtësi nuk ndihej titullar i paprekshëm në Dortmund dhe drejtori sportiv i Dortmundit, Mikael Cork, zbulon: “Matias ka komunikoi dëshirën për të lënë klubin, për shkak të konkurrencës së madhe në mbrojtje, ndaj ne ia plotësuam dëshirën. E falënderojmë për gjithçka dhe i urojmë gjithë të mirat për të ardhmen”.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online