Browsing Tag

Gladbach

VIDEO | Bajerni bind, shkatërron Gladbahun dhe kap Dortmundin

Bajerni i Mynihut nuk fal dhe pas ndalesës që Dortmund bëri një natë më parë, u treguan të pamëshirshëm ndaj Gladbahut. Fitore e thellë 1-5 e ekipit të Kovaç, të cilët tashmë e shohin veten me pikë të barabarta me kryesuesit e Dortmundit.…

Oferta nga kryeqyteti, Hazard drejt kalimit në Serie A

Torgan Hazard po zhvillon një sezon shumë të mirë me Gladbahun, që renditet në vendin e tretë në Bundesligë, nëntë pikë poshtë kryesuesve të Dortmundit. I vogli i familjes Hazard është një nga pikat më të forta të ekipit dhe ka arritur të…

Titullar në Konfederata, Dortmundi ia shet Gladbahut

Borusia e Mënshengladbahut ka kompletuar transferimin e futbollistit të kombëtares gjermane Matias Ginter nga Borusia e Dortmundit. Mbrojtësi 23-vjeçar, titullar në Kupën e Konfederatave, do të firmosë një kontratë 4-vjeçare, me…