Browsing Tag

Odise Roshi

Rikthim fantastik, Roshi i sinqertë për skemën e Rejës

Odise Roshi u rikthye të luajë për kombëtaren shqiptare pas më shumë se një viti mungesë. Sulmuesi anësor ka lënë pas krahëve dëmtimin në gju dhe në sfidën e sotme shpërbleu besimin e trajnerit Edi Reja duke dhënë asistimin e golit.…

Zyrtare: Firmos Odise Roshi, kontratë milionere për 3 vite

Odise Roshi ka nënshkruar kontratën e re dhe do të mbetet në Rusi te Ahmat Grozni. Gjithçka ka marrë formë zyrtare, teksa klubi çeçen ka njoftuar zgjatjen e bashkëpunimit me fierakun edhe për tre vite të tjera. Një formë besimin ndaj…

Llullaku në finale, BBR “barrikadë” Krasnodarit

Sokol Cikalleshi sot shënoi dhe i dha kualifikimin Akhisarsporit në finalen e Kupës së Turqisë, por nuk është i vetmi shqiptar që ka bërë një arritje të tillë ditën e sotme. Edhe Azdren Llullaku ka kaluar në finale, pasi Astra eliminoi…

Tetë muaj punë dhe durim, Roshi rikthehet në tapet

Odise Roshi është kthyer të luajë në një ndeshje zyrtare thuajse tetë muaj pas dëmtimit të pësuar në shtatorin e vitit të kaluar. Mesfushori anësor u aktivizua në minutën e 87-të në transfertën e djeshme të Ahmat Groznit ndaj Orenburgut,…

VIDEO | Balaj gol edhe me Ahmatin, rikthehet Odise Roshi

Bekim Balaj u çlirua kundër Andorrës dhe duket se i është rikthyer fati. Po bëheshin gati dy vite që me Ahmat Grozni nuk shënonte në aksion dhe ka ndodhur sot. Shkodrani i ka realizuar Lokomotivës së Moskës në minutën e nëntë, duke e…

Shtatë muaj pritje, Roshi drejt rikthimit në Çeçeni

Odise Roshi nuk luan me skuadrën e Ahmat Groznit prej më shumë se shtatë muajsh. Një këputje e ligamentit të kryqëzuar u bë shkak për këtë mungesë të gjatë të mesfushorit shqiptart. Megjithatë, këtë fundjavë pritet që Roshi të jetë pjesë…

Balaj dhe Roshi rikthehen në aksion, Panuçi me sytë nga Rusia

Bekim Balaj dhe Odise Roshi i kanë dhënë fund përgatitjeve 2-mujore në Turqi dhe tani do të rikthehen të luajnë me skuadrën e Akhmat. Ndeshja e parë e skuadrës çeçene pas pushimit dimëror do të jetë ditën e nesërme në transfertë kundër…

Surpriza e këndshme, BBR bashkohen në… Romë

Odise Roshi po kalon një moment të vështirë. Një dëmtim e ndali dhe tanimë duhet të qëndrojë për disa muaj jashtë fushave të blerta. Me Ahmat Grozni gjërat po shkonin mirë për, pasi po luante rregullisht. Gjithsesi tanimë ai duhet të…

Operohet Roshi, mesazh inkurajues edhe nga Sadiku

I pafat Odise Roshi, i cili duhet të qëndrojë për rreth gjashtë muaj jashtë fushave të blerta. Mesfushori anësor i kombëtares është dëmtuar në një ndeshje me Ahmat Grozni dhe pas kontrolleve mjekësore u vu re që kishte këputje të ligamentit…

Ahmat Grozni befasohet, BBR vetëm… zverdhet

Ahmat Grozni ka pësuar një humbje që zor ndonjë në atë ekip di ta shpjegojë. Skuadra e Berishës, Roshit dhe Balajt e pa veten në avantazh në të 39', por në fund doli pa pikë ndaj Arsenal Tula, pasi ndeshja u përmbys në 3-1. Ivanov shënoi…