Browsing Tag

Roshi

Rikthim fantastik, Roshi i sinqertë për skemën e Rejës

Odise Roshi u rikthye të luajë për kombëtaren shqiptare pas më shumë se një viti mungesë. Sulmuesi anësor ka lënë pas krahëve dëmtimin në gju dhe në sfidën e sotme shpërbleu besimin e trajnerit Edi Reja duke dhënë asistimin e golit.…

VIDEO: Gola dhe asiste, fundjava nis mbarë për legjionarët

Fundjava na servit një numër të madh ndeshjesh dhe një numër edhe po aq të madh futbollistësh shqiptarë që luajnë në Europë. Në Turqi, Vedat Muriqi po tregon se është një bishë e vërtetë, pasi ka shënuar sërish për skuadrën e Rizesporit. Në…

Tetë muaj punë dhe durim, Roshi rikthehet në tapet

Odise Roshi është kthyer të luajë në një ndeshje zyrtare thuajse tetë muaj pas dëmtimit të pësuar në shtatorin e vitit të kaluar. Mesfushori anësor u aktivizua në minutën e 87-të në transfertën e djeshme të Ahmat Groznit ndaj Orenburgut,…

Shtatë muaj pritje, Roshi drejt rikthimit në Çeçeni

Odise Roshi nuk luan me skuadrën e Ahmat Groznit prej më shumë se shtatë muajsh. Një këputje e ligamentit të kryqëzuar u bë shkak për këtë mungesë të gjatë të mesfushorit shqiptart. Megjithatë, këtë fundjavë pritet që Roshi të jetë pjesë…

Balaj dhe Roshi rikthehen në aksion, Panuçi me sytë nga Rusia

Bekim Balaj dhe Odise Roshi i kanë dhënë fund përgatitjeve 2-mujore në Turqi dhe tani do të rikthehen të luajnë me skuadrën e Akhmat. Ndeshja e parë e skuadrës çeçene pas pushimit dimëror do të jetë ditën e nesërme në transfertë kundër…

Roshi: Uzuni lojtar me të ardhme, më mungon kombëtarja

Odise Roshi është i dëmtuar dhe po i mungon Kombëtares. Anësori ka folur për “Supersport” para ndeshjes, duke vënë në dukje faktin se edhe atij po i mungon përfaqësuesja. Roshi ka komentuar dhe Myrto Uzunin, i cili ka zënë vendin e tij në…

“Shigjeta” Roshi godet, Ahmati siguron mbijetesën!

Një “Odise” pa fund, që ka zgjatur thuajse 1 sezon, kur duhet edhe 1 javë nga fundi i kampionatit të rregullt në Rusi... Roshi ka gjetur golin dhe gëzimin e parë me fanellën e Ahmat Groznit, duke fituar në transfertë, me rezultatin 2-0, në…

Roshi gjen formacionin dhe penalltinë, por nuk mjafton

Odise Roshi më në fund është kthyer në formacionin e Ahmat Groznit në kampionatin rus, ku mungonte prej shumë javësh. Sot Ahmati u mund 2-0 në fushën e Uralit dhe mesfushori i kombëtares sonë ishte titullar, ashtu si Bernard Berisha, me…

Po vuan në Rusi, Roshi mund të shkojë në Zvicër

Odise Roshi e ka nisur ters sezonin e ri në kampionatin rus me Ahmat Groznin. Mesfushori i kombëtares sonë humbi vendin në formacion që në pranverë, kur u ndërrua trajneri, por situata ka mbetur e njëjtë edhe në sezonin e ri. Pak minuta,…

Vetëm Roshi sheh fushën, Balaj e Berisha ende “out”

Situatë e çuditshme e treshes shqiptare të ish-Terek Groznit, që tashmë quhet Ahmat Grozni. Klubi çeçen i mori si investime të mëdha, por prej disa muajsh duket se ekziston një ftohje e madhe mes trajnerit të ardhur në fund të sezonit të…

Ahmat Grozni ndalet, Roshi e Balaj shqetësojnë Panuçin

Pas tre fitoresh rresht, Ahmat Grozni u ndal sot, duke humbur në fushën e Ufas 3-2. Një humbje e papritur, aq më shumë që në fillim të pjesës së dytë skuadra çeçene zhbllokoi shifrat. Megjithatë, në minutat 80, 84 e 86 Ufa shënoi tre herë,…

Çeçenët nuk ndalen më, Roshi e Balaj të pafat

Tre ndeshje, tre fitore, asnjë gol i pësuar: fillim spektakolar i sezonit për Ahmat Groznin, ish-Terekun, klubin çeçen që po shkëlqen në kampionatin rus. Sot Ahmati mposhti 2-0 Dinamon e Moskës, duke marrë kreun e renditjes me pikë të…

Ahmat Grozni triumfon sërish, vetëm Balaj titullar

Ahmat Grozni, ish-Tereku i Çeçenisë, ka regjistruar sot fitoren e dytë rresht në kampionatin rus, duke qenë në grupin e kreut të tabelës. Sot Ahmat Grozni fitoi në Rostov 1-0, me një gol të shënuar në minutën e 55-të nga Sadaev. Ky…

Roshi: Nuk jemi ata të Europianit, por nëse përqendrohemi…

Odise Roshi shënoi golin e avantazhit të përkohshëm në Luksemburg dhe duket një ndër lojtarët më në formë në kombëtaren kuqezi. Nga Turqia, ku kombëtarja po përgatitet para Izraelit, mesfushori i Terekut në Rusi rrëfen se aftësinë për të…