Browsing Tag

Wayne Rooney

E papritur, Runi drejt rikthimit në Angli

Uejn Runi mund të rikthehet shumë shpejt në Angli. Sipas medies së njohur “The Telegraph”, legjenda angleze është në bisedime me klubin e Derbi Kauntit për të marrë njëkohësisht rolin e trajnerit, por  njëkohësisht edhe lojtarit. Pronari…

VIDEO | Uejn Runi i rilindur, shpërthen me tripletë në MLS

Uejn Runi e ka nisur në mënyrë perfekte sezonin e ri në MLS. Ekipi i tij udhëheq me shtatë pikë pas tre ndeshjes, teksa nuk ka pësuar asnjë gol dhe ka shënuar plot shtatë. Mbrëmjen e kaluar, DC Junajtid, shkatërroi 5-0, Real Salt Lake në…

Uejn Runi në telashe, amerikanët e prangosin në aeroport

Sulmuesi i njohur anglez, Uejn Runi, është arrestuar nga autoritetet amerikane, sapo ky i fundit zbriti në aeroportin e Uashingtonit. Shkak për këtë arrestim është bërë një incident i ndodhur në 16 dhjetor të vitit të kaluar. Sulmuesi i…