Browsing Tag

Vrioni

Zyrtare | Sampdoria huazon Vrionin, mbetet në Serie B

Xhakomo Vrioni mbetet në Serie B. Sulmuesi në pronësi të Sampdorias është huazuar për nje sezon te skuadra e Çitadelës. Ditën e sotme 20-vjeçare ka kryer vizitat mjekësore dhe është prezantuar te klubi nga provinca e Venetos. Vitin e…

Vrioni me Kombëtaren, Shpresat zbrazen

Xhakomo Vrioni ishte për 90 minuta në fushën e blertë në ndeshjen e fundit mes 21-vjeçarëve të Shqipërisë dhe atyre të Spanjës. Sulmuesi i cili aktivizohet tek Vencia duket se ka pasur një periudhë shumë impenjative, pasi ka lëvizur sa në…

Venecia në krizë, Vrioni me trajner të ri

Venecia nuk e ka nisur aspak mirë sezonin e ri, kjo për faktin se ka grumbulluar vetëm 4 pikë pas 6 ndeshjesh. Në të tilla kushte drejtuesit kanë marrë vendimin për të larguar trajnerin Uilliam Veki. Sulmuesi i Shpresave Xhakomo Vrioni do…

Vrioni: Goli për babain, qau kur shënova

Të debutosh me gol që në ndeshjen e parë është pa diskutim një ëndërr për ç’do futbollist dhe aq më tepër në ndeshjen e parë me Kombëtaren. Giacomo Vrionit, i cili në të shkuarën kishte luajtur për moshat e Italisë, ndryshoi mendje dhe…