Browsing Tag

Vinicius jr

Ronaldo projekton goditjen e madhe, tenton yllin e Realit

Ronaldo fenomeni duket se e ka marrë shumë seriozisht punën e tij si president i Vajadolid dhe sezoni i tij i parë ishte shumë pozitiv. Vajadolid arriti të mbijetonte në La Liga, me tifozët, stafin dhe lojtarët që u çmendën në festë.…

Paketa, Vinisius Zhunior dhe Anderson: Brazili i ri po lind!

Kombëtarja e Brazilit nuk ka vuajtur asnjëherë sa i takon talentit dhe cilësisë individuale, por vitet e fundit krijimi i një grupi solid ka qenë problemi më i madh për pesë herë kampionët e botës. Sot, trajneri i “Seleçao”, Tite ka bërë…

Mungesa e Ronaldos te Reali? Kasemiro i drejtpërdrejtë

Reali i Madridit ka pësuar një humbje turpëruese mbrëmë ndaj Barcelonës me rezultatin 0-3, ku pavarësisht rasteve të shumta të krijuara çaluan në finalizim . Benzema dhe veçanërisht Vinisius nuk arritën të gjejnë rrugën e rrjetës…