Vinisius me rekord historik, titullari më i ri i Realit në La Liga

0

Vinisius Zhunior shihet si një nga lojtarët me potencial të jashtëzakonshëm dhe me ardhjen e Solarit në krye të Real Madridit, pritet të ketë më shumë minuta në këmbët e talentit brazilian.

18-vjeçari ka nisur takimin e sotëm kundër Real Sociedadit si titullar, ndeshje që ka vendosur një rekord historik për të. Vinisius është lojtari më i ri i Realit që starton si titullar një ndeshje të kampionatit spanjoll.

Po ashtu, Vinisius është lojtari i tretë që ka lindur në mijëvjeçarin e ri që nis një ndeshje si titullar në La Liga, së bashku me Ferran Torres të Valencias dhe Muhaid Sadik i Deportivos. E ardhme e ndritur për talentin brazilian.

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.