Browsing Tag

Valdet Rama

Penalltia e mohuar dhe atmosfera te Kukësi, flet Valdet Rama

Valdet Rama ishte një ndër lojtarët më të mirë të Kukësit në ndeshjen ndaj Debrecenit në Hungari. Sulmuesi nga Mitrovica vuri disa herën në provë portierin e hungarezëve, ndërsa në një episod të ndeshjes ishte shumë pranë fitimit të një…

Ernest Gjoka buzëqesh, Valdet Rama një nga arsyet

Kukësi po mendon për ndeshjen e parë me Debrecen. Trajneri Ernest Gjoka pati mundësinë dje të shihte ekipin e tij në fushën e blertë në një miqësore kundër Laçit dhe u ka shërbyer verilindorëve. Gjatë pjesës së parë, kur luajti shumica e…

“Xholi” i Skënderbeut te Kukësi, Valdet Rama “out”

Kukësi ka prezantuar ditën e sotme portierin Ilir Avdyli, ndërkohë që po tentohen edhe afrime të tjera. Së fundmi ka lëvizje dhe pritet që me verilindorët të bashkohet edhe Bruno Lulaj. Marrëveshja me lojtarin polivalent është arritur dhe…

Gjoka: Ramën nuk e lëshojmë! Rexhinaldo? Pyesni klubin!

Kukësi luan nesër ndeshjen e kthimit në Kupë me Skënderbeun dhe këtë herë skuadra verilindorë do të jetë më e plotë. Trajneri Ernest Gjoka doli sot para mediave dhe fillimisht deklaroi: “Do shkojmë të luajmë ndeshjen tonë në Korçë, pa…

Kukësi konfirmon lajmin e mirë, ja kur rikthehet Valdet Rama

Dëmtimi i Valdet Ramës nuk ka qëlluar aq i rëndë sa dukej për fatin e mirë të Kukësit. Anësori ofensiv u dëmtua në përballjen me Flamurtarin dhe u raportua për një problem në menisk, dëmtim që do e mbante për të paktën dy muaj jashtë…

“Valdet Rama nuk operohet”, vjen lajmi i madh për Kukësin

Kukësi këtë sezon ka pasur shumë probleme me dëmtimet. Së fundmi kanë mbyllur sezonin Gëzim Krasniqi dhe Edis Maliki, ndërkohë që është dëmtuar edhe Valdet Rama. Një ditë më parë u raportua për një problem në menisk të sulmuesit anësor, çka…

Valdet Rama i pafat, dëmtimi i fundit i kushton shtrenjtë

Valdet Rama ishte një nga transferimet më të bujshme të merkatos së janarit. Ish-lojtari i kombëtares zgjodhi Kukësin për të vijuar karrierën e tij dhe forma e tij po vinte gjithnjë e në rritje në ndeshjet e fundit. Gjithsesi, për…

Rama shqetëson Cungun, Ethemi: Kukësi e ka grupin, por…

Situata te Kukësi nuk është e mirë në prag të ndeshjes me Skënderbeun. Verilindorët nuk do të kenë të gatshëm për takimin e radhës dyshen Cuculi-Rrumbullaku, pasi të dy këta futbollistë janë të dëmtuar. Rikuperimi i tyre është i pamundur,…

Valdet Rama: Superiorja e fortë, nuk më gëzon vetëm goli im

Valdet Rama gradualisht po e merr veten. Sulmuesi anësor shënoi sërish gol me fanellën e Kukësit dhe normalisht që është i gëzuar. Gjithsesi për të kanë më shumë rëndësi fitoret e ekipit. I pyetur nëse e kishte pritur të shënonte dy gola në…

Zyrtare: Dhurata e fundit, Valdet Rama në Superiore

Kukësi bën goditjen e madhe të merkato, por është edhe një bast, duke ditur që Valdet Rama nuk luan futboll prej një viti. Klubi verilindor i ka besuar anësorit dhe ka firmosur sot kontratën që e lidh me verilindorët deri në fund të…