Browsing Tag

Unai Emeri

Finalja e madhe po afron, Emeri shumë pranë suksesit historik

Unai Emeri është vetëm në vitin e tij të parë te Arsenali dhe ka mundësi që ta nisë me një trofe madhor. Topçinjtë pas më pak se dy javësh do të diskutojnë finalen e Europa League ndaj rivalëve të qytetin, Celsit. Trajneri 47-vjeçar ka…

Rikthimi i Obamejang dhe një vend në Champions, flet Emeri

Arsenali i Unai Emeri është në gjëndje shoku pas dy humbjeve të njëpasnjëshme në Premier Ligë ndaj Uolvërhempton dhe Kristal Palas. Dy disfatat rresht e kanë komplikuar situatën e tyre në luftën për të zënë një vend në katër më të mirat,…

Emeri gjen pasuesin e Ramsejt, emër surprizë nga Spanja

Aron Ramsej do të jetë një lojtar i Juventusit duke nisur nga sezoni i ardhshëm, me Arsenalin që humbet një nga lojtarët më të rëndësishëm. Uellsiani aktivizohej prej gati një dekade në “Emirates Stadium” dhe tani “topçinjtë” do të kenë një…

Kthim pas në kohë, kur Salah refuzohej nga Unai Emeri

Një vit e gjysmë më parë, Mohamed Salah, ishte nën vëzhgim nga shumë klube elitare nëpër Europë. Një ndër palët e interesuara ishte dhe PSG-ja, ku asokohe drejtonte trajneri i tanishëm i Arsenalit, Unai Emeri.  Asokohe talenti i…

Barça hedh sytë nga Arsenal, Emeri bëhet “bllokadë”

Unai Emeri ka deklaruar në konferencën e tij të fundit përpara mediave se kërkon me çdo kusht qëndrimin e mbrojtësit spanjoll Nacho Monreal. Për mbrojtësin ka një interesim të fortë nga Barcelona, pasi katalanasit e shikojnë si një…

Emeri vjen me risi, Arsenali ndalon lëngjet e frutave

Unai Emeri ka filluar t’i japë Arsenalit formën që ai dëshiron. Sigurisht, ky është një proces kërkon shumë kohë, por teknikut spanjoll i kanë lënë dorë të lirë në çdo aspekt. Vendimi më i fundit që ka marrë trajneri i rii “topçinjve” ka…

Situata me Mesut Ozil, Emeri kundër të gjithë kritikëve

Ozil është kthyer në një çështje pas polemikave dhe tërheqjes së tij nga kombëtarja gjermane. Të gjithë kanë shprehur mendimin e tyre, shumë e kanë sulmuar lojtarin e Arsenal me prejardhje turke, por ka dhe nga ata që i kanë dalë në krah. I…