Browsing Tag

Uells

Uellsianët kërkojnë goleadën: Ta vulosim kualifikimin

Feronikeli do të ndeshet të nesërmen me kampionët e Uellist “TNS” (The Neë Saints). Trajneri i skuadrës uellsiane Skot Roskou ka deklaruar para medieve lokale se shpreson që djemtë e tij të arrijnë ta mbyllin fatin e takimit që në takimin e…

Mjafton Broja, Shpresat kuqezi mposhtin Uellsin

Shqipëria U21 ka luajtur një miqësore sot përballë bashkëmoshataravë te Uellsit, sfidë që është mbyllur 2-1 në favor të kuqezinjve. Të dy golat për të besuarit e Alban Bushit janë shënuar nga sulmuesi i akademisë së Çelsit, Broja.…

VIDEO: Çmenduri e Bejl, Perisiç vendimtar për Kroacinë

Kroacia mposhti Uellsin me rezultatin 2-1 në Osijek, duke marrë tri pikë të rëndësishme në Grupin E. Kjo sfidë ishte shumë e luftuar, por më mirë e nisën finalistët e Kupës së Botës, që gjetën avantazhin falë një autogoli nga Laurence në…

VIDEO | Fitore pa lojë, Shqipëria nuk buzëqesh dot!

Vendos Bekim Balaj në “Elbasan Arena”, duke shënuar golin e vetëm në fitoren e Shqipërisë 1-0 ndaj Uëllsit. Kuqezinjtë edhe pse arrijnë një sukses, nuk mund të thuhet se bindën me lojën e tyre, kjo për faktin se në fraksionin e parë nuk bën…

“Pushtimi i dytë”, uellsianët shumicë në Elbasan

Pak ditë më parë u “familjarizuam” me tifozët skocez, ndërsa prej dy ditësh në vendin tonë kanë mbërritur një numër mjaft i lartë uellsianësh. Sot, ishullorët janë zhvendosur në Elbasan, ku do të ndjekin takimin miqësor mes kuqezinjve dhe…