Browsing Tag

Teqja

E kishin piketuar me kohë, Partizani blindon edhe portën

Partizani ka përforcuar repartin e portës duke siguruar shërbimet e Aldo Teqes. “Gardiani” është prezantuar ditën e sotme në ambientet e klubit të kuq. Interesi i Partizanit për ish-portierin e Skënderbeut ka qenë i hershëm (LEXO KËTU) me…

Konkurrenca te Skënderbeu dhe kriza e Tiranës, flet Dajsinani

Portieri kavajas Mario Dajsinani ka marrë prej disa kohësh “çelësat” e portës te Skënderbeu. Në një intervistë për “RTSH SPORT”, gardiani flet mbi konkurrencën me kolegun Aldo Teqja dhe përballjen e së shtunës kundër Tiranës në “Selman…

FOTO: Problemet nuk mbarojnë, edhe kjo i duhej Kukësit

Skuadra e Kukësit ka qenë një ndër ekipet në Superiore që ka vuajtur më shumë nga dëmtimet, sidomos në repartin e mbrojtjes. Rrumbullaku është dëmtuar dy herë, Cuculi mungoi në disa ndeshje. Maliqi e ka mbyllur sezonin, ndërsa Shameti…

FOTO | Kamza zyrtarizon Qaqin, konfirmohet dhe largimi i Teqjas

Olsi Teqja dhe Hallaramb Qaqi u shkëmbyen kokë më kokë gjatë ditës së djeshme, me Teqjan që iu bashkua Kukësit dhe Qaqi që do të vazhdojë karrierën te Kamza. Sot, klubi periferik i kryeqytetit ka zyrtarizuar ardhjen e Qaqit në skuadër, por…

Kamza me sytë nga Teqja, Beqiri humbet Flamurtarin

Kamza ka arritur dy rezultate pozitive radhazi dhe tani shpreson që të mos dalë pa pikë edhe në takimin e radhës me Flamurtarin. Edhe pse nuk është një mision edhe aq i lehtë. Ndonëse skuadra duket se është rritur nga ana psikologjike,…

Teqja gëzon Kamzën, Malaj “vuan” dënimin ndaj Kukësit

Kamza është në një situatë mjaft të vështirë, pasi humbja 3-0 me Kastriotin i ka ndërlikuar akoma dhe më shumë pozitat e saj. Drejtuesit e ekipit nga periferia e kryeqytetit i besuan stolin Ernest Gjokës, i cili ka një detyrë aspak të…

Teqja lë Shqipërinë për Tetovën

E donte gjysma e Kategorisë Superiore, u afrua shumë me Partizanin, por në fund nuk ka firmosur për askënd në Superiore. Olsi Teqja ka mbyllur llogaritë me Tiranën dhe tashmë ka zgjedhur Shkëndijën e Tetovës si destinacionin e ri.…

Teqja te Partizani, lojtari: S’dua të flas!

Ditën e djeshme ka dalë edhe njëherë në skenë kalimi i lojtarit Olsi Teqja te Partizani. Mungesa e prezantimit duket pak e çuditshme, pasi lojtari dhe klubi kanë gjetur dakordësinë, por zyrtarizimi nga klubi është shtyrë. Ish-futbollisti i…

Teqja te Partizani, lojtari: S’dua të flas!

Mbrojtësi ka arritur marrëveshjen me klubin e kuq, por akoma nuk është zyrtarizuar firma. Futbollisti nuk komenton këtë mundësi, por ka nënshkruar kontratë 1+1 Ditën e djeshme ka dalë edhe njëherë në skenë kalimi i lojtarit Olsi Teqja…

Teqja vendos, firmos për Partizanin

“Sport Ekspres” raportonte në numrin e djeshëm se mbrojtësi Olsi Teqja është një hap larg ekipit të Partizanit dhe tashmë edhe ai hap është hedhur. Burime të sigurta pranë klubit të kuq bëjnë me dije se mes futbollistit dhe drejtuesve të…

Teqja, një hap larg Partizanit

Partizani dhe Tirana formojnë derbin më të ashpër në Shqipëri, një përballje që do të na mungojë minimalisht për 1 vit, vetëm nëse shorti i Kupës mund të rezervojë ndonjë përplasje surprizë. Megjithatë, pavarësisht marrëdhënieve të vështira…

Teqja, shumë pranë largimit

Qendërmbrojtësi Olsi Teqja është shumë pranë divorcit me Tiranën. Dy-tre ditë para finales së kampionatit, kundër Vllaznisë, 28-vjeçari ka kërkuar t’i japë fund kontratës me Tiranën, edhe pse kontratën e ka “+1”, çka në parim e lejonte të…