Browsing Tag

Sterling

Sterling: Nëse nuk përmirësohesh, Guardiola të tregon stolin!

Rahim Sterling ka qenë një nga lojtarët më të mirë të Sitit në dy sezonet e fundit dhe është shndërruar në një nga lojtarët kryesorë të Pep Guardiolës. Sulmuesi anglez shënoi 18 gola dhe asistoi 15 herë sezonin e shkuar, ndërsa këtë sezon…

VIDEO | Siti makineri perfekte, Sterling likuidon Uatfordin

Mançester Siti vijon të jetë i pandalshëm në Premier Ligë, teksa ka marrë triumfin e radhës në sfidën ndaj Uatfordin në shtëpi me shifrat 3-1. Njeriu i ndeshjes, ishte padyshim Rahim Sterling, i cili shënoi një tripletë. Pjesa e parë…

Formacioni i javës në Angli, surpriza është një shqiptar

Kampionati anglez konsiderohet si më i forti ndër 5 ligat elitare në Europë. Sigurisht që për të qenë pjesë e 11 më të mirëve duhet që të shkëlqesh në një ndeshje. Ajo që bie në sy është se në 11-shen e përzgjedhur nga “Sky Sports” rezulton…

Marrin fund negociatat, Siti “blindon” yllin e skuadrës

Mançester Siti është një nga skuadra që ende nuk e njeh humbjen në Premier Ligë. Kampionët në fuqi të Anglisë duan që të ruajnë fronin e tyre dhe deri më tani i kanë bërë gjërat mirë. Pak minuta më parë, ”qytetarët” kanë njoftuar përmes…

Milionerë pa turp, Siti shpartallon dhe vjedh Shahtarin

Champions League, kulmi i futbollit, ajka e lojtarëve dhe miliona për të tërë. Mançester Siti ka vite që investon pa fund për t’u ngjitur në majë, tashmë është nën akuzë për manipulime financiare të frikshme dhe prej sot do t’i shtohet edhe…