Browsing Tag

Stefano Pioli

Humbja e fundit fatale, Fiorentina mbetet pa trajner

Humbja e fundit ka qenë fatale për të ardhmen e trajnerit të Fiorentinës, që u mposht në shtëpi përballë Frozinones. Stefano Pioli ka dhënë dorëheqjen, ndërsa drejtuesit duhet të gjejnë trajnerin e ri. 53-vjeçarit i përfundonte kontrata…

Puna e mirë e Piolit, Fiorentina gati rinovimin me trajnerin

Fiorentina ka bërë një nisje shumë të mirë në kampionat dhe renditet në vendin e tretë pas javës së shtatë. Djem të rinj të talentuar, futboll i bukur dhe rezultate. Dy humbjet kanë ardhur përballë ekipeve si Napoli dhe Inter, ndërsa…