Browsing Tag

Sindrit Guri

Guri i motivuar pas dopietës: Ky trajner ka besim tek unë

Sindrit Guri ishte autori i një dopiete në ndeshjen e mbrëmshme ku Ostende mundi 3 – 1 vizitorët e Cercle Bruzh. Sezoni debutues i shkodranit në kampionatin belg rezultoi i lehtë, por edicioni i radhës s’mund të kishte filluar më mirë.…

Debutim zhgënjyes i Kompani, skuadra e Gurit befason Anderlehtin

Vinsent Kompani ka debutuar ditën e sotme në të parën sfidë si trajner. Futbollisti i njohur belg është njëkohësisht lojtar dhe trajneri i “gjigantit” belg, Anderleht. Në ndeshjen  e parë të  sezonit të ri skuadra nga Brukseli është mundur…

VIDEO | Aksion model, Guri gjen rrjetën në Belgjikë

Sindrit Guri është rikthyer të shënojë në kampionatin belg me Ostenden. Sulmuesi shqiptar justifikoi besimin e trajnerit Frenki Van der Elst, duke gjetur rrugën e rrjetës në minutën e 37-të në takimin ndaj Sint-Truiden. Ky ishte goli i…

Guri e Basha zëvendësues, Lila i gëzohet pikës nga stoli

Sindrit Guri nuk ka mundur ta ndihmojë Ostenden në shmangien e humbjes kundër Gent, skuadër që në verë tentoi ta blinte nga Kukësi. Shkodrani e nisi nga stoli takimin e sotëm dhe në minutën e 66-të u aktivizua në vend të Sakala. Takimi në…

VIDEO | Guri: Jam bërë më i mirë, diçka nuk e prisja

Një gol i shënuar dhe penallti e fituar, por Ostende sërish nuk ia doli të fitonte. Sindrit Guri e bëri mirë pjesën e tij dhe duhet të vijojë të shënojë gola në Belgjikë. Sigurisht që diçka e tillë nuk është e lehtë. Gjithsesi ai mendon se…

VIDEO | Merr fund pritja, Guri gjen golin në kampionat

Sindrit Guri është rikthyer të shënojë në kampionatin belg pas më shumë se gjashtë muajsh. Sulmuesi shkodran barazoi shifrat në takimin midis Ostendes dhe Cercle Bryzh me anë të një goditje me kokë në minutën e 75-të. ? Goli  i fundit…

Lëvizje tek Ostende, Gurit i japin një dorë nga Kina

Përshtatja nga Superiore në futbollin belg nuk ka qenë shumë e thjeshtë për Sindrit Gurin. Në eksperiencën e tij të parë në futbollin belg, sulmuesi shkodran ka hasur vështirësi për të siguruar një vend titullari te skuadra e Ostendes.…

Kriza e golit, sulmuesit kuqezi as nuk po marrin minuta

Kjo fundjavë nuk ka qenë aspak e mirë për sulmuesit e kombëtares. Jo vetëm që asnjë nuk ka shënuar, por edhe minuta nuk kanë pasur. I vetmi që ka zbritur në fushë ka qenë Bekim Balaj. por edhe për shkodranin minutat ishin të pakta. Ai u…

Klubi mëmë i Gurit, në FIFA kundër Kukësit e Ostendes!

Shitja e Sindrit Gurit nga Kukësi u bë për shifrën e 710 mijë eurove dhe sigurisht që te klubi verilindor janë të kënaqur me atë që kanë përfituar. Por tanimë ka dalë një problem që ka të bëjë me pagimin e taksës së solidaritetit të…

VIDEO | Ostende buzëqesh, çfarë goli i Sindrit Gurit!

Një vit më parë te Kukësi shënoi më shumë, por në Belgjikë është tjetër melodi. Gjithsesi Sindrit Guri duhet thënë se të dy golat që ka bërë në ndeshje zyrtare i ka realizuar mjaft të bukur. Të parin në kampionat ia shënoi Anderlehtit me…

Merkato, si i erdhën Superiores 2 milionë euro

Superiorja sjell të ardhura edhe nga jashtë. Shitja e lojtarëve është një mundësi e mirë e klubeve tona për të pasur financa të shëndosha. Vitet e fundit janë transferuar disa futbollistë nga kampionati ynë dhe janë arkëtuar shifra të…

VIDEO/ Guri e bën sefte, gol në sytë e Panuçit

Në këto momente po luhet ndeshja e javës së dytë mes Anderlehtit dhe Ostendes. Skuadra e Kristal Abazajt po arrinte të fitonte me rezultatin 2-0 deri në minutën e 56-të, kur Sindrit Guri ka arritur që të ngushtojë diferencat. Gjithsesi,…

Guri udhëheq Ostenden, Abazaj nuk ia del

Anderlehti pret Ostenden, ndeshje që luhet sot prej orës 14:00. Vendasit nuk do ta kenë as në këtë takim në dispozicion sulmuesin anësor Kristal Abazaj. Një javë më parë ish-lojtari i Luftëtarit mungoi për shkak dëmtimi. Edhe këtë herë nuk…

Balaj do “rilindjen”, Sadiku&Co. në merkato

Bekim Balaj, si asnjëherë tjetër në karrierë, e ka mbyllur sezonin pa shënuar asnjë gol. Për një sulmues nuk është diçka normale dhe sigurisht që nuk e përjeton mirë. Gjithsesi, duke parë se kishte kaluar një dëmtim, i duhet të jetë…

Panuçi zbarkon në Durrës, momenti i Gurit!

Në qershor pritet që Sindrit Guri të ftohet nga Shqipëria. Golat e realizuar deri më tani e kanë shtyrë trajnerin Kristian Panucci, i cili sot ndodhet në Shqipëri dhe nga stadiumi “Niko Dovana” do të vëzhgojë përballjen Teuta-Kukësi.…

Mantova këmbëngul për Gurin, Kukësi e shet, por… do shumë

Sulmuesi nën orbitën e ekipit të Serisë D. Verilindorët i kthejnë përgjigje: 300 mijë euro dhe është i juaji Lojtari më i lakuar i Kukësit në këtë merkato ka qenë Sindrit Guri. Sulmuesi ka qenë dëshira e disa klubeve jashtë Shqipërie, të…