VIDEO | Ostende buzëqesh, çfarë goli i Sindrit Gurit!

0

Një vit më parë te Kukësi shënoi më shumë, por në Belgjikë është tjetër melodi. Gjithsesi Sindrit Guri duhet thënë se të dy golat që ka bërë në ndeshje zyrtare i ka realizuar mjaft të bukur.

Të parin në kampionat ia shënoi Anderlehtit me një finte, ndërkohë që dje shënoi në Kupë kundër Hogstraten. Shkodrani gjeti rrugën e rrjetës që në minutën e nëntë në fitoren 1-3 që Ostende regjistroi.

Një top i fituar në mesfushë, marrje e topit, shmangie e mbrojtësit kundërshtar dhe “vrastar” përpara portierit. Gjuajtja e gurit shkoi në rrjetë dhe për golin e shënuar vlerësimet kanë qenë pozitive.

Samenvatting VV Hoogstraten – KVO 1-3

De hoogtepunten van VV Hoogstraten – KVO nog niet gezien? Voila, hier zijn ze ! #CrokyCup

Gepostet von KV Oostende am Donnerstag, 27. September 2018

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.