Browsing Tag

Simo Rrumbullaku

Rrumbullaku: Largimi i Musollit na ka mërzitur

Simo Rrumbullaku, mbrojtësi i majtë i Kukësit, ka folur para ndeshjes me Luftëtarin në Gjirokastër. Në një lidhje direkte me emisionin “Gol pas Goli” në Supersport ai foli për dëmtimin e tij, rikthimin në skuadër, por edhe për largimin e…

Rikthime “big” te Kukësi, Rexhinaldo ka një fiksim

Rexhinaldo rikthehet në Gjirokastër, këtë herë si kundërshtar. Nuk është hera e parë, pasi vjet ishte pjesë e Laçit dhe madje u shënoi bluzinjve. Tani është pjesë e Kukësi dhe për “RTSH Sport” ai ka folur për ndeshjen e së shtunës ndaj…

Rrumbullaku mbledh forcat, rikthehet në dhjetor

I pafat Simo Rrumbullaku. Mbrojtësi i majtë i Kukësit u dëmtua në ndeshjen me Kastriotin dhe tanimë do i duhet të qëndrojë jashtë fushave të blerta për gjashtë javë mëson "SportEkspres.com". Gjirokastriti ka pësuar një tërheqje dhe tanimë…

Cungu në ankth, probleme dëmtimesh te Kukësi

Kukësit nuk i ndahet fati i keq, ose më saktë nuk i ndahet mbrojtësit të majtë, Simo Rrumbullaku. Pas një mungese të gjatë, gjirokastriti u rikthye në fushë në ndeshjen me Kastriotin dhe ka pësuar sërish një tjetër dëmtim. Nuk dihet se…

Rrumbullaku: Periudhë e vështirë për mua, kujdes Kastriotin!

Simo Rrumbullaku është gati për Kukësin. Pas dëmtimit që pësoi kundër Flamurtarit ai mungoi për verilindorët në disa ndeshje. Ndaj Kastriotit do të jetë në fushë nga minuta e parë. "Pësova një dëmtim në ndeshjen e dytë ndaj Flamurtarit.…

E konfirmuar, Kukësi pa dy titullarë ndaj Kamzës

Kukësi përballet me Kamzën në fundjavë. Në ndeshjen që do të zhvillohet në Shkodër të dielën pritet që trajneri Armando Cungu të mos ketë sërish mbrojtësin Simo Rrumbullaku. Gjatë kësaj jave ai nisi stërvitje me grupin, por ende nuk është…

Cungu buzëqesh, dy rikthime të rëndësishme

Kukësi mori tre pikë me vlera ndaj Teutës në transfertë, madje e bëri diçka të tillë duke pasur mungesa të rëndësishme në formacionin. Kapiteni Ylli Shameti, por edhe mbrojtësi Rrumbullaku nuk u aktivizuan në Durrës. Të dy për shkak…