Andre Silva mbërrin në Spanjë, detajet e transferimit

0

Ashtu siç pritje, Andre Silva ka mbërritur në Spanjë, ku ka pozuar me drejtuesit e Seviljas. Sulmuesi u huazua nga Milani te ekipi spanjoll me të drejtë blerje në fund të edicionit të ardhshëm. Nuk ka shifra zyrtare nga ana e dy klubeve, por mediat raportojnë se do të jetë 38 milion euro shifra që kuqezinjtë do të marrën verën e ardhshme nga Sevilja.

Për të njëjtën shifër Milani e afroi në skuadër sulmuesin një vit më parë nga Porto. Milani po bën revolucion në sulm, pasi pak ditë më parë nga skuadra u largua Kaliniç, ndërsa sot ikën dhe Silva.

Në anën tjetër mbetet enigmë e ardhmja e Karlos Bakës, i cili me shumë gjasa do të ketë të njëjtin fat. Gjithsesi, deri më tani asnjë ofertë nuk ka qenë në pritshmëritë e kuqezinjve për kolumbianin.  Vendin e sigurt në repartin e avancuar duket se e kanë vetëm Higuain dhe Kutrone.

?

Gepostet von Sevilla FC am Samstag, 11. August 2018

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.