Nga Totenhem te Çelsi, Broja tregon si iu bashkua klubit të zemrës

Armando Broja ishte një ndër protagonistët e grumbullimit të kombëtares U19 dhe U21. Sulmuesi 17-vjeçar gjeti…

Mjafton Broja, Shpresat kuqezi mposhtin Uellsin

Shqipëria U21 ka luajtur një miqësore sot përballë bashkëmoshataravë te Uellsit, sfidë që është mbyllur 2-1…

VIDEO | Shqipëria U-21 shpëton në limite, barazim i vuajtur me Andorrën

Shqipëria U-21 luajti sot ndeshjen e dytë kualifikuese përballë Andorrës, pas humbjes 1-2 kundër Turqisë në…

VIDEO | Shqipëria e pafat, Turqia na mposht sërish

Shqipëria U-21 ka nisur fazën e ndëshjeve kualfikuese me humbje, pasi është mposhtur 1-2 nga Turqia…

Ëndrra e realizuar dhe frymëzuesi i tij, rrëfehet Faton Xhemaili

Faton Xhemaili, i riu nga Bujanovci, provoi të vishte fanellën kuqezi në muajin nëntor. Një dhuratë…

Probleme për Selmanin, Bushi thërret një portier tjetër

I pafat Gentian Selmani, i cili ka ndjerë një shqetësim dhe ka lënë për momentin kombëtaren…

Nga Apolonia te Shpresat, fierakët krenohen me Sotën

Alban Bushi, trajneri i Shpresave, ka ftuar për ndeshjet miqësore me Maltën shtatë lojtarë nga kampionati…

Bushi sjell risi te shpresat, grumbullohet mesfushori i Leganesit

Trajneri i Kombëtares U21 të Shqipërisë, do të bëjë së shpejti të ditur listën me lojtarët…

Tetori i zi i Shqipërisë në futboll, tani sytë janë nga 17-vjeçarët

Shtatë ndeshje të luajtura, asnjë fitore. Ky është bilanci i Shqipërisë së futbollit, në të gjitha…

Shpresat barazojnë në Estoni, Seferi protagonist me dopietë

Përfaqësuesja e shpresave e ka mbyllur me një barazim 2-2 në transfertë ndaj Estonisë,  fazën e…

Spanja shumë e fortë për Shpresat, shtyllat i mohojnë iberikëve goleadën

Shqipëria U21 nuk ka mundur që t’i bëjë ballë dot 21-vjeçarëve të Spanjës, të cilët kanë…

FORMACIONET | Shqipëria e Bushit tenton surprizën ndaj spanjollëve

Shqipëria U21 do të luajë sot në orën 19:00 ndeshjen e parafundit kualifikuese ndaj Spanjës, por…

E konfirmuar, Selmani humbet Spanjën

Shqipëria U21 do të përballet sot me Spanjën prej orës 19:00 në stadiumin “Selman Stërmasi”. Është…

Ademi donte vetëm Shqipërinë, Tafa: Ndaj Spanjës, taktikisht perfekt!

Shaqir Tafa dhe Albion Ademi, mbrojtësi dhe sulmuesi i Shpresave, dolën në konferencë për shtyp para…

Nga Abazaj, tek “ushtari grek” Durmishaj: Bushi nuk kursehet

Alban Bushi, trajneri i kombëtares U21, doli sot para mediave dhe foli për ndeshjet me Spanjën…

PJESA E PARË | Italianët gjejnë avantazhin, tifozët shqiptarë nuk mungojnë në Sardenja

Kombëtarja U21 e ka mbyllur pjesën e parë nën disavantazhin e një goli. Golin që zhbllokoi…

Bushi provon dy sulmuesit e rinj, Shpresat përballë Kutrones &Co.

Në orën 18:30, kombëtarja shpresa do të përballet me homologen italiane në një miqësore të zhvilluar…

Spanjollët janë në tjetër nivel, Shpresat humbin në Kordoba

Përfaqësuesja U21 e Shqipërisë nuk ka mundur të bëjë surprizën në transfertën përballë kryesuesve të Grupit…

“Mision i pamundur” për djemtë e Bushit, Spanja vjen me arsenal të plotë

Kombëtarja e shpresave luan më datë 6 shtator kundër Spanjës në Kordoba në kuadër të ndeshjeve…

Nga Memushaj tek… Nojer, Kastrati: Jam gati për Peskarën

Elhan Kastrati është rikthyer tek Peskara. Dy vite huazim tek Piaçenca dhe Teuta dhe tashmë, Kastrati…

Zbardhet formacioni i Shpresave kundër Islandës , 3 lojtarë nga Superioria

Pas mw pak se 60 minutash, saktësisht në orën 19:00, në Rekjavik të Islandës, kuqezinjtë e…

Shpresat kërkojnë fitoren, pa Baren dhe Çekiçin

Kuqezinjtë e vegjël do të zbresin sot në fushë për të sfiduar Islandën, në një takim…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online