Browsing Tag

Shkëndija Tetovë

Emini e mbyll me Shkëndijën, gati të vishet “i kuq”

Izair Emini është lojtar i lirë, pasi kontrata me Shkëndijën e Tetovës i ka përfunduar. Dy sezone t ëmira për sulmuesin, që pati mundësinë të shpallej kampion. Sezonin e fundit Emini arriti të shënonte 11 gola, ndërkohë që tanimë pritet të…

Ferhan Hasani dëshira e madhe, nisin bisedimet

Grupet e Champions League ose Europa League janë kthyer në një fiksim te Shkëndija e Tetovës. Klubi shqiptar, që fitoi titullin kampion në Maqedoninë e Veriut, është fokusuar në merkato dhe po tenton të afrojë lojtarë cilësorë, veç atyre që…

Prapaskena e madhe, Bozhinov i tha “jo” klubit shqiptar

Valeri Bozhinov është një emër i njohur i futbollit. Sulmuesi ka provuar të luajë me klube si Fiorentina, Juventusi e Mançester Siti. Futbollisti 33-vjeçar sezonin e fundit e ka mbyllur në Bullgari, teksa me Levski Sofia ka shënuar katër…

Fejzullahi te Partizani? Jo, marrëveshje me ekip tjetër

Arbnor Fejzullahi pritet të lërë Ksamaksin dhe duket se e ka gjetur ekipin e ri. Mbrojtësi i djathtë ka arritur marrëveshjen me Shkëndijën e Tetovës, sikurse raporton Sportmedia në Maqedoni. Futbollisti 26-vjeçar ia bëri të qarta kërkesat…

Shkëndija ngec në transfertë, Iseni nderon Shkupin

Shkëndija është rikthyer pas shtatë ndeshjes te humbja dhe i ka dhënë fare pak shpresa Vardarit ndjekës. Kuqezinjtë nga Tetova u mposhtën në transfertë kundër Belasicës. Vendasit fituan 2-1, ndërsa goli i Shefit Shefitit 20 minuta përpara…

Lituania e josh më shumë, Adili i thotë jo Superiores

Mevlan Adili u largua para disa ditësh nga skuadra e Shkëndijës së Tetovës, ku një sezon më parë fitoi gjithçka. Qendërmbrojtësi nuk gjeti hapësira këtë vit dhe kërkoi largimin. Kuqezinjtë nuk u bënë pengesë dhe e lanë të lirë. Në…

Totre drejt Norvegjisë, Shkëndija nuk do vetëm Rrocën

Shkëndija e Tetovës po mendon për përforcimet e janarit, por pritet të ketë edhe ndonjë largim. Një prej më të kërkuarve është mesfushori Enour Totre, i cili po kërkohet nga norvegjezët e Rozenborgut. Mesfushori ka spikatur me kuqezinjtë…

Renova “frenon” Shkëndijën, Shkupi barazon në derbi

Shkëndija e Tetovës nuk po kalon një moment të mirë në kampionat dhe kjo është reflektuar në rezultatet e kuqezinjve. Këtë herë barazuan 2-2 në shtëpi në derbin me Renovën. U duk se gjithçka do të mbyllej lehtësisht. Goli i Ibraimit në…

Shkëndija ndalet në Strumicë, Shkupi prek fundin

Shkëndija e Tetovës është ndalur në një barazim pa gola në transfertën e vështira ndaj Akademisë Pandev. Marrja e një pikë në Strumicë është një rezultati i pranueshëm, pasi kampionët në fuqi të kampionatit maqedonas pësuan një humbje…

Ibraimi nderon Shkëndijën, triumfon edhe Shkupi

Shkëndija e Tetovës ka fituar me rezultatin 1-2 në frymën e fundit në transfertën kundër Sileksit. Ishte kapiteni Ibrahimi ai që shënoi në shtesë golin që u dha tre pikët tetovarëve. Ndeshja u zhbllokua shpejt, teksa ishte Bojku ai i cili…

Shkëndija duhet të jetë “flakë”, sot për historinë!

Shkëndija do grupet e Europa League dhe sot ka një mision të vështirë kundër Rozenborgut. Norvegjezët kanë një avantazh të madh prej fitores së parë me rezultatin 3-1 në ndeshjen e parë. Nuk duhet mohuar edhe fakti që kanë një ekip më…

Akti i parë, Shkëndija në kërkim të historisë

Shkëndija e Tetovës do grupet e Europa League. Kuqezinjtë prej vitesh i afrohen kësaj arritjeje, por shorti nuk ka qenë bujar. Një sezon më parë u rezervoi si kundërshtar Milanin, kurse këtë vit do të përballen me Rozenburgun. Ndeshja e…

Shkëndija dhe misioni i (pa)mundur Salcburg

Sot, Shkëndija ka një takim me historinë, pasi do të luajë ndeshjen e saj të parë në turin e tretë kualifikues. Skuadra tetovare do të përballet me një nga kundërshtarët më të fortë të këtij raundi, Red Bull Salcburg. Kundërshtari ka një…

Shkëndija merr lajmin e keq, gjashtë muaj pa Radeskin

I pafat sulmuesi Marjan Radeski dhe Shkëndija që duhet të bëjë një periudhë të gjatë pa të. Pas kontrolleve mjekësore është konfirmuar këputja e ligamentit të gjurit, që do e lërë sulmuesin e kuqezinjve për gjashtë muaj jastë fushave të…

Osmani dhe Alimi: E kemi kaluar traumën, gati për Sherifin

Shkëndija e Tetovës po bëhet gati për ndeshjen me Sherifin e Tiraspolit, ndërkohë që sot kanë dalë para mediave trajneri Qatip Osmani dhe kapiteni Armend Alimi. Fillimisht ishte tekniku ai që foli për situatën në ekipin e tij.  “I kemi…

Shkëndija për të festuar, Drita e Shkupi pa “pengje”

Shkëndija mban lart emrin e klubeve shqiptare në Europë. Kuqezinjtë janë vetëm një hap larg kualifikimit në raundin e dytë të Champions League dhe dëshira e madhe janë grupet. Në klubin tetovar investimet në vitet e fundit kanë qenë të…
where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online