Browsing Tag

Romeo Lukaku

Interi insiston, Junajtid propozon shkëmbimin e bujshëm

Romeo Lukaku vazhdon të jetë dëshira e madhe e Interit për repartin e sulmit. Vetë lojtari belg e ka përsëritur disa herë që synon të transferohet në Serie A, kampionat me të cilin është rritur. Elozhet për Antonio Konten nuk mungojnë,…

Zbulohen dëshirat e Kontes, dy emra në krye të listës

Merkato e Interit do të lirohet pas firmës me Antonio Konten. Trajneri leçez do të zëvendësojë Luçiano Spaletin në fund të sezonit, ndërsa mediat italiane zbulojnë dy dëshira të tij. Në listën e Kontes gjendet emrat e Romeo Lukakut dhe…

Sakrifikohet Lukaku, Junajtid tenton dy yjet e Serisë A

E ardhmja e Romeo Lukakut është larg “Teatrit të Ëndrrave” dhe Mançester Junajtid po punon për të gjetur zëvendësuesin e belgut. Dy janë dëshirat e “Djajve të Kuq” për repartin ofensiv: Mauro Ikardi dhe Paulo Dibala. Siç raporton “Daily…

Lukaku i befason të gjithë: Tërhiqem nga Belgjika!

Romeo Lukaku ka marrë një vendim të rëndësishëm, por befasues. Sulmuesi i Mançester Junajtid ka vendosur të tërhiqet nga kombëtarja belge mbas Europianit të vitit 2020. Golashënuesi më i mirë i historisë së Belgjikës, i cili ka shënuar 40…