Browsing Tag

Rey Manaj

Manaj zyrtarisht i Albasetes, miliona për Interin

Rei Manaj zhvilloi një sezon pozitiv me Albaseten, duke shënuar 7 gola në 30 ndeshje. Ekipi nuk arriti të ngjitej në La Liga, por do tentojë ta bëjë sërish sezonin e ardhshëm. Klubi spanjoll ka ushtruar të drejtën e blerjes së sulmuesit…

2.5 milionë euro për Rei Manaj, mbyllet gjithçka

Rei Manaj i vjen në ndihmë Interit, që duhet të rregullojë bilancet dhe të mos ketë penalitete nga UEFA për shkelje të rregullave të FFP. Albasete ka vendosur ta blejë sulmuesin shqiptar dhe e ka bërë diçka të tillë për shumën e 2.5 milionë…

Manaj thumbon Baren: Na shih në TV!

Rei Manaj dhe Keidi Bare do vihen përballë njeri-tjetrit për herë të parë në jetën e tyre këtë fundjavë, teksa Albasete pret Malagën në kuadër të javës së parafundit të “Segunda Division”.  Malagës i duhet medoemos fitorja për të siguruar…

Dëmtim në momentet e fundit, Manaj jashtë liste

Rei Manaj ishte rikthyer së fundmi titullar me Albaseten në Spanjë, por në ndeshjen me Gijon që zhvillohet sot prej orës 18:00 ai nuk do të mund të luajë. Shkak është bërë një dëmtim në seancën e fundit stërvitore. Manaj ka mbetur jashtë…

VIDEO: Pritje pa fund, Manaj gjen formacionin dhe golin!

Sulmuesi i kombëtares shqiptare Rey Manaj më në fund është rikthyer te goli, por njëkohësisht edhe te formacioni titullar. 22-vjeçari nuk shënonte prej dhjetorit të shkuar, kundër Rajo Majadaondës, ndërsa në dy muajt e fundit nuk ka luajtur…

Manaj e Ramadani “ngrohin” stolin, pak minuta për Grezdën

Albasete ka marrë tre pikë me vlera kundër Alkorkon dhe mban ritmin e skuadrave kryesuese. Sulmuesi Rei Manaj ishte në stol dhe nuk iu besua asnjë minutë në këtë përballje. Kohët e fundit lushnjari nuk po gjen hapësira, duke konfirmuar një…

“100 ditë vetmi”, rikthehen makthet për Manajn

Rei Manaj nuk po kalon një moment të mirë te Albasete. Sulmuesi lushnjar e nisi mirë aventurën te klubi spanjoll, teksa bëri paraqitje mjaft të mira gjatë muajit gusht dhe shtator. I kushtëzuar nga disa dëmtime 22-vjeçari u ndal përreth dy…

I rikthyeri Manaj ngushëllon Albaseten pas humbjes

Rei Manaj është rikthyer përsëri të luajë pas dëmtimit horror që mori në ndeshjen e para dy javëve ndaj Granadës, ku e la fushën pas vetëm 29 minutash. Lojtari i kombëtares tonë është aktivizuar në minutën e 80-të në humbjen që…

FOTO | Emocionohet Manaj, gjest fantastik i tifozëve

Rei Manaj pësoi javën e kaluar një dëmtim horror në sfidën që Albasete luajti ndaj ish-ekipit të tij, Granadës. Kjo ishte arsyeja që sulmuesi ynë, nuk ishte i grumbulluar në ndeshjen e sotme ndaj Sporting Gijon. Ndeshja përfundoi në barazim…

Manaj lë spitalin dhe ka një kërkesë për Albaseten

Rei Manaj pësoi një dëmtim të frikshëm mbrëmë gjatë ndeshjes Granada-Albasete. Takimi u mbyll në barazim 1-1, por sulmuesi shqiptar i Albasetes mori një goditje të fortë me shkelm në fytyrë nga German Sançez. Lushnjari e kaloi mbrëmjen…

Rikuperohet Rei Manaj, tani ka një mision

Rei Manaj u largua një ditë para ndeshjes miqësore që Shqipëria luante me Uellsin. Sulmuesi lushnjar ishte titullar kundër Skocisë, por një dëmtim i pësuar në këmbë e ndaloi futbollistin e Albasetes. Gjithsesi tanimë për të ka lajme të…

Shqipëria “humbet pjesët”, gripi largon edhe një lojtar

Tjetër largim nga kombëtarja shqiptare. Këtë herë jo për shkak dëmtimi, sikurse kishte ndodhur një ditë më parë me Berat Gjimshitin, Emanuele Ndojin dhe Egzon Binakun. Sot për arsye shëndetësore ka lënë grumbullimin Rei Manaj. Sulmuesi i…

Manaj në kombëtare, në Spanjë u del një problem i madh

Rei Manaj është një ndër 25 futbollistët e grumbulluar nga trajneri i kombëtares shqiptare, Kristian Panuçi, për takimet ndaj Jordanisë dhe Izraelit, dy ndeshje këto që do të zhvillohen më datë 10 dhe 14 tetor. Por, ftesa e Panuçit nuk…

Manaj fiton betejën me Mervejl, gol dhe tre pikë

Rei Manaj ka gjetur golin e dytë në kampionat me Albaseten dhe këtë e ka bërë shumë shpejt, që në minutën e tretë të takimit kundër Majorkës në transfertë. Një ndeshje e mbyllur me fitore për skuadrën e lushnjarit, që triumfoi me rezultatin…

Napoli “peng” i Hysajt, Interi ka një plan për Manajn

Lajme të shumta qarkullojnë për Elsid Hysajn, shkodranin e Napolit. Mbrojtësi i krahut të djathtë, sikurse raportohet në mediat italiane, tashmë e ka edhe një çmim: 60 milionë euro. Klubet jashtë Italisë kanë mundësin ta blejnë atë për 50…