Browsing Tag

Rafinha

Bajerni në proçes rinovimi, largohet veterani i radhës

Rafinja është lojtari i radhës që ikën nga Mynihu. Mbrojtësi 33-vjeçar largohet kështu pas tetë viteve në “Allianz Arena”, ku arriti të fitonte plot 16 trofe. Kulmi ishte në vitin 2013, ku u arrit tripleta e parë dhe e fundit në historinë e…

Tjetër largim nga Bajerni, veterani njofton lamtumirën

Bajerni i Mynihut, kohët e fundit po përballet me një seri zyrtarizimesh, se në fundin e sezonit disa prej lojtarëve do të largohen. Arjen Roben, ka njoftuar më parë se ky mund të jetë sezoni i fundit në Mynih, por edhe Frenk Riberi…

Barça dhe Rafinja në “shok”, braziliani mbyll sezonin

Rafinja Alkantara ishte një ndër emrat më të përfolur të kësaj merkatoje, teksa Interi e kërkonte me ngulm, por rregullat e “fair-play”-t financiar nuk i lejuan drejtuesit zikaltër të kryenin transferimin. Gjithsesi, braziliani pas sezonit…

Rafinja zyrtarisht tek Interi, pas tij synohet Starixh

Mesfushori i Barcelonës është zyrtarisht zikaltër, shifra të rëndësishme për ta blerë përfundimisht. Merkatoja zikaltër nuk ndalet me kaq Pas Lisandro Lopez vjen edhe Rafinja: ashtu siç pritej, mesfushori brazilian zbarkoi në aeroportin e…