Browsing Tag

Qipro

Ekskluzive | E ardhmja e Rexhinaldos në Qipro, nisin bisedimet

Skuadra e Kukësit ka shpenzuar më shumë se të gjitha skuadrat e tjera në Superiore dhe ekipi i Cungut është përforcuar me Rrocën dhe Shkurtajn. E pikërisht transferimi e këtij të fundit, ka vënë në dyshim të ardhmen e sulmuesit mozambikas,…

Kosova U18 një hap larg historisë, në finale të Europianit!

Kosova U18 është kualifikuar në finalen e Kampionatit Europian të Basketbollit. Në divizionin C dardanët do të kenë mundësinë të ngrenë titullin dhe për këtë duhet të mposhtin Qipron. Në gjysmëfinale ata mposhtën Irlandën me rezultatin…