Browsing Tag

Pulisic

Bajern heq dorë nga Pulisiç, interesi rritet nga Anglia

Kristian Pulisiç po bën mjaft mirë te Dortmundi, duke tërhequr vëmendjen e shumë skuadrave në Europë. Bajern kishte interes konkret për lojtarin amerikan, por tashmë ka ndryshuar objektiv dhe synon Havertz të Leverkusenit. Dortmund nuk…

Dortmundi “lëviz gurët”, gjendet pasuesi i Pulisiç

Kristian Pulisiç do të largohet së shpejti nga Borusia e Dortmundit. Zyrtarët e klubit e kanë bërë të qartë se lojtari nuk është më në planet e klubit. Krisja mes palëve filloi gjatë muajve të verës, kur Pulisiç refuzoi ofertat e…

Plas te Dortmundi, Pulisiç jashtë planeve të skuadrës

Kristian Pulisiç mund të jetë i larguari i radhës nga klubi i Dortmundit. Mesfushori anësor është në radarin e disa ekipeve në Premier League dhe në sytë e drejtuesve të skuadrës gjermane ai nuk është më i pashitshëm. Shkak për këtë…

Klop: Pulisiç më pëlqen, por ka një problem…

Jyrgen Klop njihet për simpatinë e madhe që ka për mesfushorin anësor të Dortmundit, Kristian Pulisiç. Talenti amerikan është prej kohësh në radarin e skuadrës së Liverpulit, por trajneri gjerman shpjegon se transferimi i 19-vjeçarit nuk do…