Klop: Pulisiç më pëlqen, por ka një problem…

0

Jyrgen Klop njihet për simpatinë e madhe që ka për mesfushorin anësor të Dortmundit, Kristian Pulisiç. Talenti amerikan është prej kohësh në radarin e skuadrës së Liverpulit, por trajneri gjerman shpjegon se transferimi i 19-vjeçarit nuk do të jetë aspak i lehtë.

“Pulisiç është një lojtar që më pëlqen shumë si lojtar, ai i përshtatet shumë mirë filozofisë time të futbollit, por ka një kontratë me Borusian dhe ata nuk kanë ndërmend ta lëshojnë lirë, gjithsesi ai është në një klub të madh, që di si të zhvillojë talentet”, tha tekniku gjerman.

Sot në orën 22:00, Liverpuli do të përballet me Dortmundin në turnen miqësor “International Champions Cup”, takimi i tretë për Klop ndaj ish-skuadrës së tij.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.