Sfida e legjendave, ja kush e inauguron stadiumin “Fadil Vokrri”

Fadil Vokrri është përjetësuar, pasi stadiumi i qytetit të Prishtinës do të mbajë emrin e tij. Të dielën e 28 korriku do të zhvillohet edhe ndeshja e parë në të që pas rikonstruksionit dhe do të shërbejë edhe si një test për licencimin. Në fushë do të zbresin Flamurtari dhe Prishtina, por edhe personalitete nga fusha e artit dhe politikës.

KF Flamurtari Vlorë: Vasil Ruçi, Perlat Musta, Artur Lekbello, Kreshnik Çipi, Rrapo Taho, Roland Iliadhi, Vangjel Laluci, Përparim Lushaj, Eqerem Memushi, Dritan Resuli, Latif Gjondeda, Dritan Sadedini, Gert Haxhiu, Fjodor Xhafa, Saimir Haxhiu, Koto Zilja, Roland Meli, Rexhep Rexhepi, Gentian Mezani

FC Prishtina: Shukri Paqarada, Ahmet Beselica, Arbnor Morina, Nazmi Rama, Isa Sadriu, Fadil Berisha, Eroll Salihu, Muharrem Sahiti, Besnik Kollari, Adil Vokrri, Sunaj Keçi, Kushtrim Munishi, Suad Keçi, Bedredin Gjinali, Abdyl Bellopoja, Arsim Abazi, Fatmir Namani, Ramiz Krasniqi, Afrim Toverlani, Gramoz Vokrri

Stafi teknik: Ajet Shosholli, Shefshet Sinani, Ramadan Cimili, Jusuf Tortoshi

Personalitet nga politika: Kujtim Gashi (PDK), Bekim Haxhiu (PDK) ,Armend Zemaj (LDK), Ahmet Isufi (AAK), Rasim Demiri (AAK), Bilall Sherifi (NISMA), Shpend Ahmeti (PSD), Dardan Sejdiu (PSD), Abert Kinolli (PRO+6)

Njerëz të artit: Meda, Blero, Osman Azemi, Ermal Fejzullahu, DJ PM, DJ DAGZ, Mensur Safçiu, UKI, Esheref Durmishi, Armend Ismajli, Vedat Bajram

Ndeshja do të zhvillohet prej orës 20:00 dhe FFK ka ftuar tifozët që të jenë të pranishëm në këtë takim simbolik, që i hap rrugë edhe sfidave zyrtare në stadiumin e ri “Fadil Vokrri”. Është me rëndësi që të ketë minimalisht 3000 sportdashës, në mënyrë që inspektorët e UEFA-s të japin “OK”-in që Kosova të luajë takimet e Nations League.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online