Browsing Tag

Portugal

VIDEO| Një kampion nuk ka kufij, ja gjesti i veçantë i Ronaldos

Të gjithë thonë që një kampion nuk duhet të jetë i tillë vetëm në fushë, por edhe jasht saj. E thonë, por nuk e bëjnë. Kjo është ajo çka e veçon një kampion të vërtetë, nga një tjetër që shitet si i tillë. Kristiano Ronaldo është versioni…

Dëmtimi i Ronaldos, Juventusi jep lajmin e mirë

Ylli portugez, Kristiano Ronaldo ishte itullar në takimin mes Portugalisë dhe Serbisë, i vlefshëm për kualifikueset e “Euro2020”. Sulmuesi i Juventusit ishte i pafat, pasi u largua nga fusha e lojës vetëm pas 30 minutash lojë, për shkak…