Leonardo “lëviz gurët”, takohet me agjentin e talentit brazilian

0

Drejtori sportiv i Milanit, Leonardo, është duke planifikuar përforcimin e radhës për ekipin e drejtuar nga Xhenaro Gatuzo. Sipas “milannews.it”, funksionari i lartë i kuqezinjve është takuar me agjentin e talentit brazilian Lukas Paketa.

Paketa, i cili luan me Flamengon, cilësohet si një ndër futbollistët më premtues të futbollit brazilian. Mesfushori 21-vjeçar ka fituar dhe vëmendjen e trajnerit të “Seleçaos”, Tite, i cili e ka ftuar atë në dy grumbullimet e fundit të pesë herë kampionëve të botës.

Mbetet për t’u parë nëse Leonardo do t’ia dalë ta bindë bashkëkombësin e tij, që në muajt e fundit është vënë në “lupën” e shumë klubeve elitare në Europë, ndër to dhe Mançester Siti. Operacioni për të sjellë Paketën në Milano, mund t’i kushtojë skuadrës së Milanit deri në 40 milionë euro.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.