Browsing Tag

Panathinaikos

Rexhinaldo “ngel në klasë”, gjiganti grek e refuzon

Rexhinaldo Faite u largua në fund të sezonit të shkuar nga skuadra e Kukësit, duke mos pranuar të rinovojë. Sulmuesi mozambikas fitoi Këpucën e Artë në Superiore me 13 gola, si dhe për gjatë gjithë sezonit, kishte shënuar 16 gola dhe…

Hapet merkato, të reja për dyshen e kombëtares

Me fundin e sezonit vjen dhe hapja e merkatos, që ka nisur me të reja, sidomos nga legjionarët. Ergys Kaçe e ka përfunduar aventurën e tij te Panathinaikosi. Mesfushori i Kombëtares sonë do të rikthehet përsëri te kampionët e PAOK-ut, pasi…

VIDEO I pafati Kaçe, traversa i mohon një gol fantastik

Ergys Kaçe luajti për 90 minuta në takimin midis Panathinajkosit dhe Ksanthit. Ndeshja u mbyll me rezultatin 2 – 2, me ekipin vizitor që barazoi shifrat në minutën e shtatë të kohës shtesë. Mesfushori shqiptar ishte shumë pranë shënimit…

Selaniku “zjarr”, PAOK gjunjëzon Panathinaikosin

Tetë ndeshje, 8 fitore dhe kreu i mbërthyer fort, edhe pse 2 pikë penalizim ndoshta do të peshojnë deri në fund të kampionatit. PAOK ka fituar edhe sot, duke mposhtur 2-0 Panathinaikosin e “ish”-it Ergys Kaçe, i cili luajti në fundin e…

Makeda rikthehet në merkato, sulmuesi pranë klubit grek

Federiko Makeda është një emër që mund të ngjallë ndenja melankolike të tifozët e Mançester Junajtid. Sulmuesi italian konsiderohej dikur si një ndër talentet më premtues në planet, por e ardhmja rezervoi një rrugë tjetër për djaloshin që…

Kaçe-Panathinaikos, “martesa” do të rinovohet

Ergys Kaçe rilindi në Athinë këtë pranverë, duke luajtur në huazim te Panathinaikosi, ku e nisi 10 herë nga minuta e parë dhe rendimenti i tij u pëlqye shumë. Mesfushori shqiptar ishte në huazim nga PAOK-u, që i bëri nder si Kaçes, ashtu…

Andi Lila, në “radarin” e Panathinaikosit

Vrapon pa fund, lufton 90 minuta, është i lirë këtë verë dhe nuk ka pretendimet ekonomike të një superstari: Andi Lila është një lojtar perfekt për shumë klube dhe në Greqi e njohin mirë, ndaj e dinë që është një biznes me leverdi.…