Makeda rikthehet në merkato, sulmuesi pranë klubit grek

Federiko Makeda është një emër që mund të ngjallë ndenja melankolike të tifozët e Mançester Junajtid. Sulmuesi italian konsiderohej dikur si një ndër talentet më premtues në planet, por e ardhmja rezervoi një rrugë tjetër për djaloshin që mahniti shkallët e “Old Trafford” në vitin e largët 2009 me golin e fantastik tij ndaj Aston  Vilës.

Makeda sapo ka mbushur 27-vjeç dhe akoma vazhdon ëndrrën e tij si një futbollist profesionist. Dy sezonet e shkuara i kaloi te Novara në Serie B, po së fundmi sulmuesi ka prishur marrëveshjen me mirëkuptim dhe është i lirë në merkato. Sipas “Sky Sports” aventura e re Federikos do të jetë në greqi te Panathinaikos, skuadër në të cilën luan dhe mesfushori i kombëtares shqiptare Ergys Kaçe.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online