Browsing Tag

Olimpik Marsejë

Legjenda argjentinase pranë stolit të Marsejës

Rudi Garsia është pranë largimit nga Olimpiku i Marsejes. Ish trajneri i Romës nuk ka bindur në Francë dhe klubi nuk e sheh të arsyeshme të vazhdojë me të. Gabriel Heinze është emri kryesor në listën e francezëve. 41-vjeçari e njeh shumë…

Fiton këmbëngulja e presidentit, Baloteli me ekip të ri

U duk se kalimi tek ekipi i Nicës do të sillte qetësimin dhe rikthimin e Mario Balotelit. Dy sezonet e para ishin pozitive dhe sulmuesi italian shënoi respektivisht nga 17 dhe 26 gola, ndërsa sezoni aktual është për t’u harruar. Baloteli ka…

Përplasje mes tifozëve të Marsejës dhe Lacios, ka të plagosur

Olimpiku i Marsejës pret Lacion sonte në “Stade Velodrome”, në kuadër së sfidës së grupeve të Europa League. Në fushë pritet një përballje e zjarrtë, ndërsa ajo mes tifozërive ka nisur më herët. Të dy klubet njihen për tifozëritë e tyre të…

Roma pranon ofertën, 30 milionë euro largojnë holandezin

Olimpik Marseja është e interesuar për një mesfushor dhe Kevin Strotman është objektivi kryesor. Mesfushori holandez është një preferencë e teknikut Rudi Garsia, i cili ka punuar me të gjatë periudhës kur drejtonte Romën. Francezët…