Browsing Tag

Nojer

VIDEO | E pabesueshme, Nojer imiton Nejmarin me Gjermaninë

Manuel Nojer vazhdon të surprizojë. Portieri i Gjermanisë shquhet për lojën e tij me këmbë, por veprimi që ka bërë sot kundër Bjellorusisë, i ka lënë të gjithë pa mend. Kur kishte presionin e dy futbollistëve, Nojer nuk u shqetësua…

Nojer: Bëmë shumë pak në sulm, ja si ma hodhi Mane

Manuel Nojer ka pranuar para gazetarëve se humbja ndaj Liverpulit ishte krejtësisht e merituar. Në fjalët për gazetarët pak minuta pas përfundimit të takimit, “gardiani” i Bajernit foli për golin e parë të Manes dhe analizoi se çfarë shkoi…

Nojer qetëson tifozët: Nuk e humbas Liverpulin

Një dëmtim në dorë bëri që Manuel Nojer të mos ishte i pranishëm në tre ndeshjet e fundit të Bajernit. Megjithatë, tifozët e bavarezëve s’duhet të shqetësohet pasi “gardiani” gjerman është i bindur se do të riaftësohet në kohë për të qenë i…

Bajernit i buzëqesh fati, Kovaç merr një super lajm

Bajerni i Mynihut u mund në fundjavë nga Bajern Leverkuzeni, çka shkaktoi që diferenca me kryesuesit e Dortmundit të shkonte në shtatë pikë. Megjithatë, java e re nisi me një lajm të mirë për kampionët në fuqi të  Bundesligës. Kapiteni i…

“Kros, Nojer dhe Myler ose janë naivë ose intrigues”

Në Gjermani prej muajsh ka polemika sa i përket Mesut Ozil. Në fillim e akuzuan si përgjegjës për paraqitjen e dobët në Kupën e Botës, më pas diskutimet për një foto me Erdogan dhe më pas për deklaratat e njëpasnjëshme. Me pak fjalë, shumë…

Nojer i pabesueshëm, vendos një rekord në Bundesliga

Të luash me një skuadër kampione ka gjithnjë përftimet e saj, por të luash me Bajernin ke shumë të tilla. Skuadra nga Mynihu është dominuese absolute në Bundesliga dhe shumë pak skuadra arrijnë që të marrin fitore ndaj kampionëve në fuqi…

Toliso dhe Rakitiç vënë në siklet Nojerin

Kapiten i kombëtares së Gjermanisë, ka reaguar në llogarinë e tij në rrjetin social “Facebook” për finalen e Botërorit midis Francës dhe Kroacisë. Shumë lojtarë kanë shprehur pa problem se cilin ekip do të mbështesin për fitimin e trofeut…

Lëv nuk ka frikë: Nojer do jetë gati që në mars

Joakim Lëv nuk shqetësohet aspak për portierin titullar të kombëtares gjermane, Manuel Nojer. Trajneri i skuadrës kampione bote e sheh krejt me qetësi situatën, edhe pse kapiteni i Bajernit dhe i “pancerave” është i dëmtuar. “Gjithçka po…

Nojer rikthehet, Don Karlo pret një blerje të fundit

Beteja e radhës e Bajernit në Bundesligë do të luhet sot me Verder Bremenin në transfertë. Skuadra e Karlo Ançelotit pritet ta ketë të lehtë, sepse kundër kësaj skuadre krenohet me një rekord mbresëlënës me fitore në të 15 ndeshjet e fundit…