Browsing Tag

Myler

Myler: Do të jetë qejf të jemi në krye të tabelës

Borusia e Dortmundit prej vitesh është i vetmi kundërshtar që i bën “fresk” Barjernit të Mynihut. Verdhezinjtë po zhvillojnë një merkato shumë aktive këtë verë dhe janë përforcuar me emra mjaft cilësorë, ku përmendim edhe rikthimin e Mats…

Sa shumë të dëmtuar, Liga e Kampionëve nis pa… kampionë

Në mesjavë, Liga e Kampionëve do të startojë pas mbylljes së fazës së grupeve dhe do të futet në fazën më të nxehtë të kompeticionit, atë me eliminim direkt. Këtu nis sezoni i vërtetë i “Champions”-it për skuadrat elitare, që do të synojnë…

Dënimi i Myler, trajneri Kovaç: Mungesa e tij më ka acaruar!

Trajneri i Bajernit të Mynihut, Niko Kovaç është shprehur se është shumë i acaruar me dënimin e Tomas Mylerit, i cili është dënuar me dy ndeshje dhe do të mungojë përballë Liverpulit. Në fjalën e tij, trajneri i bavarezëve tha: “E prisja…

Rumenige: Myler mund të thyejë çdo rekord tek Bajerni

Tomas Myler ishte për 88 minuta në stol në ndeshjen e fundit të Bajernit në Lisbonë. Sulmuesi u aktivizua në minuta e fundit të ndeshjes, duke regjistruar kështu paraqitjen e tij të 100 në Ligën e Kampioneve. Një shifër e jashtëzakonshme…

“Kros, Nojer dhe Myler ose janë naivë ose intrigues”

Në Gjermani prej muajsh ka polemika sa i përket Mesut Ozil. Në fillim e akuzuan si përgjegjës për paraqitjen e dobët në Kupën e Botës, më pas diskutimet për një foto me Erdogan dhe më pas për deklaratat e njëpasnjëshme. Me pak fjalë, shumë…

Myler pengoi Kutinjon të shkonte te Barcelona

“Sport Bild” zbulon prapaskenën e merkatos së verës. Liverpuli ofroi 100 mln euro për gjermanin (si pasues i 25-vjeçarit), por Bajerni refuzoi Në merkaton e verës që lamë pas do të kishte ndodhur një “tërmet”, nëse Bajerni do…

Myler pengoi Kutinjon të shkonte te Barcelona

Në merkaton e verës që lamë pas do të kishte ndodhur një “tërmet”, nëse Bajerni do të thoshte “po” për largimin e Tomas Mylerit. Revista gjermane “Sport Bild” ka zbuluar një prapaskenë të bujshme, duke shkruar se në adresë të klubit bavarez…

Myler pati 4 oferta, por Bajerni i refuzoi

Tomas Myler po vuan shumë. Kampioni i botës vazhdon të jetë titullar i padiskutueshëm në kombëtaren gjermane, por nuk mund të thuhet e njëjta gjë te Bajerni. Trajneri Karlo Ançeloti nuk i jep vendin e titullarit në ndeshje të rëndësishme…

Zamer: Myler nuk luan? Ai është kampion bote!

Matias Zamer ka komentuar situatën e vështirë në të cilën gjendet aktualisht sulmuesi i Bajernit, Tomas Myler. Sipas legjendës së futbollit gjerman, fakti që Myler nuk e ka të sigurt vendin e titullarit e ndihmon skuadrën, ashtu si edhe…

Myler bëhet çështje, fajin e ka Alkantara

Tomas Myler është rikthyer në qendër të vëmendjes te Bajerni i Mynihut, por jo për mirë. Sulmuesi kampion bote, i cili sezonin e kaluar kaloi një vit tmerrësisht të dobët dhe luajti shumë pak, ende nuk po gjen veten, edhe pse gjatë…