Browsing Tag

Muzaka

VIDEO | Festë te kampionët, Shehi e Muzaka ja marrin valles  

Skënderbeu është skuadra kampione në fuq, por njëkohësisht po kryeson dhe klasifikimin në edicionin aktual. Ndonëse me një luftë të hapur me UEFA-n dhe me shumë ndryshime juglindorët kanë arritur që të tregojnë muskujt edhe këtë edicion.…

Muzaka: Nuk jemi më thjesht pjesëmarrës, kjo është fitore

Mesfushori i Skënderbeut, Gjergji Muzaka, e ka marrë me qetësi barazimin kundër Jang Bojs, duke mos shprehur ndonjë keqardhje të madhe për fitoren e ikur nga duart në pak minuta. “Jam i kënaqur, edhe pse nuk fituam. Është ndeshja e dytë…

Muzaka bën autokritikë: Ndoshta e morëm lehtë Kamzën

Skënderbeu ka nisur përgatitjet për supersfidën e fundjavës kundër Partizanit dhe tashmë kalendari sa vjen e ndërlikohet, duke pasur parasysh edhe ndeshjet në Europa League. Për këtë arsye, pikët e lëna në Kamzë rëndojnë ende dhe mesfushori…

Muzaka i lumtur: Test delikat, treguam çfarë grupi jemi

Nuk shqetësohet, luan titullar apo e nis nga stoli, sepse Gjergji Muzaka ka tashmë aq eksperiencë dhe pjekuri që ta kuptojë se trajneri vendos për gjithçka. Muzaka është gjithnjë gati, kjo është e rëndësishme për Skënderbeun dhe Dajën. Dje…

Muzaka e thotë me bindje: Skënderbeu, një ekip i madh

 Për mesfushorin kryeqytetas, kalimi në grupet e Europa League është një risi, pasi asnjëherë më parë nuk kishte provuar një sukses kaq të madh Të gjithë te Skënderbeu e dinë fort mirë që të jesh pjesë e këtij ekipi…

Tirana këmbëngul: Me Muzakën shihemi në KAS!

Klubi i Tiranës, me një reagim për mediat, ka mohuar lajmet për gjyqin e anuluar të Gjergji Muzakës, duke njoftuar se janë në pritje të datës së seancës gjyqësore që do të zhvillohet në KAS. Bardheblutë, në deklaratën e tyre për mediat,…

Çështja Muzaka, Tirana digjet në KAS

Gjergji Muzaka dhe Tirana, beteja vazhdon në KAS! Ky ishte lajmi i bujshëm i janarit, pasi dashuria mes mesfushorit e klubit bardheblu u kthye në urrejtje dhe luftë për pagat e padhëna. Në FSHF i dhanë të drejtë mesfushorit, që duhej të…