Çështja Muzaka, Tirana digjet në KAS

0

Gjergji Muzaka dhe Tirana, beteja vazhdon në KAS! Ky ishte lajmi i bujshëm i janarit, pasi dashuria mes mesfushorit e klubit bardheblu u kthye në urrejtje dhe luftë për pagat e padhëna.

Në FSHF i dhanë të drejtë mesfushorit, që duhej të paguhej për thuajse një vit pa paga, ndërsa Tirana paralajmëroi se do ta çonte çështjen në KAS.

E çoi, por pagesa nuk u bë në afatet e duhura dhe tashmë gjithçka ka marrë fund, çështja nuk do të shqyrtohet fare. Pak a shumë si historia e gjyqit mes Flamurtarit dhe Ernest Gjokës.

Tani Tirana është e detyruar të nisë shlyerjen e detyrimeve ndaj Muzakës, sipas vendimit të dhënë nga Dhoma e Zgjidhjes së Konflikteve.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online