Browsing Tag

Moto Gp

Moto GP: Triumfon Markez, mposht Dukatin në Francë

Sot është zhvilluar gara e pestë e sezonit në MotoGP. Mark Markez ia ka dalë të triumfojë në çmimin e madh të Le Manshit. Kampioni në fuqi u nis nga vendi i parë dhe nuk pati probleme për të fituar garën e zhvilluar në Francë. Pas tij u…

Spektakël i Dukatit, triumfojnë edhe në Austri

Një triumf i madh për Horge Lorencon në garën e Moto GP së Austrisë. 31-vjeçari me Dukatin e tij ka fituar duelin me Mark Markez duke mbërritur i pari në finish. Podi plotësohet nga një tjetër Dukati me Andrea Doviciozon, i cili e mbylli në…

MotoGP, Dukati nuk njeh rivalë në Brno

Ashtu si provat zyrtare, edhe gara e Moto GP në BRNO në Çeki ka qenë emocionuese. Në fund ishte Andrea Doviciozo ai që triumfoi. Italiani e nisi garën i pari dhe në fund arriti të triumfonte. Dukati i tij i dha mundësinë të fitonte këtë…