Browsing Tag

Momo Salah

Më i paguari në Angli, Liverpuli përgatit dhuratën e madhe

Egjipti dhe Momo Salah dëshironin të fitonin Kupën e Afrikës dhe të gëzonin tifozët e zjarrtë të kombëtares. Turneu u zhvillua në shtëpi dhe pritshmëritë ishin të mëdha, por “Faraonët” u eliminuan nga Afrika e Jugut në 1/8 e finales. Për…