Browsing Tag

Mbape

Video | Mbape protagonist te PSG-ja, gol dhe karton i kuq

PSG e mbylli me një fitore me rezultatin 2-4 transfertën ndaj Nimesit të sapo ngjitur në “Ligue 1”. Skuadra e Tomas Tuhel e mbylli pjesën e parë nën avantazhin e dy golave, por vendasit befasuan duke barazuar shifrat. Kilian Mbape ishte ai…

Ronaldo mbeti në Madrid prej… Mbapesë?

Kristiano Ronaldo duket se verën që lamë pas e ka pasur seriozisht për t’u larguar nga Real Madridi. “The Sunday Times” ka zbuluar se kthimi i bujshëm i portugezit në “Old Trafford” është bllokuar nga 18-vjeçari Kilian Mbape, i transferuar…

ZYRTARE, Mbape shkon te PSG!

Ishte gjithçka e mbyllur, por kur në lojë janë kaq shumë milionë, duhet ta shohësh që ta besosh. Sot ka ardhur edhe lajmërimi zyrtar: Kilian Mbape është zyrtarisht i PSG-së. L’AS Monaco souhaite le meilleur pour la suite à @KMbappe…

Guardiola: Mbape tek Siti? Kemi më shumë para se Reali!

Trajneri i Mançester Sitit, Pep Guardiola nuk e ka përjashtuar mundësinë që deri në mbylljen e merkato së verës, “Qytetarët” të bëjnë dhe ndonjë tjetër goditje të madhe në merkato. Trajneri spanjoll i “Qytetarëve’ i ka dhënë dhe…