Browsing Tag

Maurizio Sarri

FOTO | Sarri “out”, Zidan “in”: zbuloni Çelsin e ri

Dashuria mes Çelsit dhe Mauricio Sarrit po shkon drejt fundit dhe trajneri italian mund të mos jetë më në stolin e “Bluve të Londrës” në sezonin e ardhshëm. Drejtuesit kanë zgjedhur dhe pasardhësin e tij dhe ai është Zinedin Zidan. Klubi…

Higuain: Nuk mund ta refuzoja Sarrin, cikli im në Itali mbaroi

Gonzalo Higuain kaloi në verë te Milani, por eksperienca me ekipin e “Djallit” nuk shkoi në mënyrën e duhur. Sulmuesi shënoi pak dhe në janar vendosi të transferohej në Premier Ligë te Çelsi për të punuar përsëri me Mauricio Sarrin.…

Sarri hedh sytë nga Serie A, piketohet zëvendësuesi i Hazard

Eden Hazard do të transferohet te Reali i Madridit në verë me shumë mundësi. Belgu e ka shprehur disa herë dëshirën e tij për të luajtur me kampionët në fuqi të Europës dhe Çelsi po punon për të gjetur zëvendësuesin e tij. Në fillim u…

Hazard: Kritikat e Sarrit? Nuk më plas fare për fjalët e tij!

Eden Hazard e ka ndarë mendjen për të ardhmen e tij. Ai ëndërron të luajë për Realin e Madridit dhe ky mund të jetë sezoni i fundit që luan me Çelsin. Mauricio Sarri u shpreh para disa ditësh që Hazard nuk është një lider, por belgut nuk i…

Vardi “fik” Çelsin, Sarri gjen zgjidhjen te… psikologu!

Çelsi i bukur dhe fitues i javëve të para është venitur dhe djemtë e Mauricio Sarrit ndodhën në një minikrizë. Më shumë psikologjike se sa fizike, apo teknike. Humbja e fundit në shtëpi përballë Leisterit ishte e treta në gjashtë javët e…