Browsing Tag

Matijs De Ligt

Barcelona në panik, ngurrimi i De Ligt ka një shkak

Matijs De Ligt ka filluar t’i shqetësojë drejtuesit e Barcelonës. Zërat e merkatos e lidhin kapitenin e Ajaksit me një kalim në Katalunjë, por merkato dhuron gjithmonë surpriza. Garës për të i është bashkuar fort edhe Liverpuli, që po…

De Ligt ndan mendjen, Juventusi fokusohet te një kampion bote

Matijs De Ligt është objektivi i madh i Juventusit për mbrojtjen. Kapitenin fantastik të Ajaksit e duan të gjithë, por e ardhmja e tij mund të jetë Barcelona. Spanjollët janë në avantazh për sigurimin e shërbimeve të 19-vjeçarit dhe…

Spanjollët dorëzohen, Barcelona: De Ligt ka vendosur

Matijs De Ligt është kthyer në objektivin kryesor të klubeve më të mëdha në Europë. Qendërmbrojtësi holandez i Ajaksit është nga të rinjtë më premtues dhe shihet si një investim me vlerë për të ardhmen. Por në Holandë duan të përfitojnë sa…

Objektivi i trefishtë, Roma hedh sytë nga… Ajaksi

Drejtuesit e Romës po punojnë për të përforcuar ekipin dhe sytë janë drejtuar drejt Holandës. Më saktë, drejt ekipit të Ajaksit. Monçi tentoi të arrinte një marrëveshje me 21-vjeçarin David Neres, por sulmuesi brazilian refuzoi ofertën,…