Browsing Tag

Mata

Mesfushori i Junajtid nuk largohet, zyrtarizohet rinovimi

Mançester Junajtid është në periudhë revolucioni dhe trajneri Ole Gunar Solskjaer i ka ndarë lojtarët që do të mbajë në skuadër dhe ata që do të largojë. Pas shumë largimeve, si Anderr Herrera, Valencia e disa të tjerë, sot është…

Malkom nxirret në shitje, e zëvendëson ylli i Junajtid

Merkato e verës do të sjellë shumë ndryshme te skuadra e Barcelonës. Drejtuesit e kampionëve të Spanjës po mendojnë që të shesin brazilian Malkom, të cilin e blenë në fillim të sezonit për 40 milionë euro. Futbollisti 22-vjeçar ka…

Mata: E dija që do të shënoja, Juventusi është fantastik

Huan Mata ishte autori i golit të parë në përmbysjen mahnitëse që Mançester Junajtid bëri në Torino. 30-vjeçari ka treguar se e dinte se do të shënonte, pasi ishte ushtruar shumë herë për të realizuar nga ai pozicion, duke treguar në një…

Juventusi “pazar” në Angli, synohet mesfushori i Junajtid

Huan Mata mund të lërë këtë verë “Djajtë e Kuq”. Mesfushori duket se nuk preferon që të luajë më në Angli dhe po shikon me kujdes alternativat që po i ofrohen. Sicc raportojnë mediat angleze, destinacioni i radhës për 30-vjeccarin mund të…

Kukësi afron edhe një futbollist nga të rinjtë e Okserit

Ditën e djeshme vëmendja u përqendrua te Hair Zeqiri, Rustem Hoxha dhe spanjolli Serran, por Kukësi mbylli edhe një afrim tjetër, më pak të bujshëm. Një tjetër lojtar që i është bashkangjitur Kukësit është edhe mesfushori Mario Mata.…